четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіс Президента: В ТКГ домовились про повне припинення вогню

Новини , Суспільство , Політика

Офіс Президента: В ТКГ домовились про повне припинення вогню

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прорив у Мінському процесі: в ТКГ дійшли згоди щодо повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня. Українська сторона передала списки осіб на взаємне звільнення.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Зазначається, що 22 липня 2020 року відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.

«Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню. Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату», – йдеться в повідомленні.

Крім того, наголошується, що сторони за посередництва ОБСЄ «домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу».

«Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ», – йдеться в повідомленні.

Вказується також, що режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей, якщо буде дотриманий іншою стороною. Він має відкрити шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

«Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.

У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

  • після всеосяжної деескалації;
  • після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
  • відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
  • вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
  • вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.

У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі