п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіційний Вашингтон відреагував на можливе головування РФ у Радбезі ООН

Наталя


Політика

Офіційний Вашингтон відреагував на можливе головування РФ у Радбезі ООН

views80

31.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

У Білому домі вважають, що Російській Федерації – не місце в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Водночас наразі немає реального міжнародно-правового шляху, аби позбавити країну-агресора постійного членства у важливому органі ООН.

Такий коментар озвучила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, передає Укрінформ.

«Ми очікуємо, що росія надалі використовуватиме своє місце в Раді для поширення дезінформації та намагатиметься відволікти увагу (світу – ред.) від її спроб виправдати свої дії в Україні, воєнних злочинів, які чинять її військові, а також її жахливих порушень Статуту ООН», - зауважила Жан-П’єр.

При цьому, представниця адміністрації США наголосила: «Країні, яка грубо порушує Статут ООН і вторгається до свого сусіда, не місце в Раді Безпеки ООН».

Водночас, вона визнала, що росія, на жаль, є постійним членом Ради Безпеки, «і наразі немає реального міжнародно-правового шляху, щоби змінити цю реальність».

З усім тим, за її словами, як би неприємно було б бачити головування росії в РБ ООН, «насправді це здебільшого церемоніальна посада», яка передається іншим членам за принципом ротації, зазначила речниця Білого дому.

У цьому зв’язку вона закликала рф «поводитися професійно» та виконувати важливу роботу щодо забезпечення миру й безпеки у світі в період запланованого головування російської делегації в Раді Безпеки ООН у квітні.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ України виступили проти головування Росії в Радбезі ООН з квітня. Оскільки після цього світ не може бути безпечним.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі