вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Очільника «Білих касок» вбито у Туреччині

За кордоном , Новини

Очільника «Білих касок» вбито у Туреччині

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

12 листопада мертвим у Стамбулі знайдений колишній британський військовий. Тіло Джеймса Ле Мезюрьє, який був очільником сирійської неурядової організації «Білі каски», виявили недалеко від його будинку. ВВС повідомляє, що причина смерті ще невідома. ЗМІ кажуть про насильницьку смерть.

Мертвого Ле Мезюрьє знайшов близько о пів на п’яту ранку за місцевим часом працівник місцевої мечеті, який і зателефонував до поліції. Трагічна подія сталася на вулиці поруч з офісом організації Mayday Rescue Foundation, до якої входять «Білі каски». Тіло громадського діяча знайшли з переломами ніг та черепа, про що повідомили турецькі ЗМІ.

Громадський діяч та колишній військовий Джеймс Ле Мезюрьє у 2016 році був нагороджений Орденом Британської імперії.

Хеміш де Бреттон-Гордон – друг Ле Мезюрьє, який заснував некомерційну організацію «Лікарі під вогнем», наголосив, що робота «Білих касок» неодмінно продовжиться.

«Білим каскам» у 2012-2013 роках допомагали різними ресурсами Туреччина, Японія, США та європейські уряди. Також допомога надходила й від неурядових організацій, зокрема Mayday Rescue, яка заснована Ле Мезюрьє. Ресурси, які передавались волонтерам були різні: кошти, техніка, медикаменти, спорядження. Також їм організовували тренування. Громадські діячі з «Білих касок» за час свого існування, за різними даними, врятували під час конфлікту в Сирії десятки тисяч людей.

Хеміш де Бреттон-Гордон додав, що це трагічна подія, бо Джеймс був людиною, яка дійсно вплинула на гуманітарну ситуацію в Сирії.