середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ОБСЄ засуджує арешт, а Україна буде відстоювати права засудженого журналіста Асєєва в ООН

Новини , Російська агресія , Політика

ОБСЄ засуджує арешт, а Україна буде відстоювати права засудженого журналіста Асєєва в ООН

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Спікер української делегації в ООН Олег Ніколенко заявив, що наша держава планує винести на розгляд питання щодо долі журналіста Станіслава Асєєва. «Влада ДНР» засудила українця на 15 років позбавлення волі.

«На цьому тижні триває робота Третього комітету Генасамблеї ООН, який займається правозахисною тематикою. Без сумнівів, делегація України підніме питання і про так званий «вирок» Станіславу Асєєву у якості сумного прикладу політики придушення окупаційними властями в Донецьку критичних поглядів та грубого порушення прав людини», – заявив дипломат.

Також він наголосив, що українське представництво зробить усе, щоб проінформувати про цей інцидент керівництво організації.

За словами дипломата, Україна продовжує акцентувати увагу членів ООН на порушенні прав та свобод на території «ЛНР» та «ДНР».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір також виступив із закликом до «ДНР» та Росії негайно звільнити українського журналіста Станіслава Асєєва.

«Я рішуче засуджую арешт Станіслава Асєєва, шокований його незаконним обвинуваченням і засудженням на 15 років ув’язнення. Я підкреслюю, що він повинен бути негайно звільнений», – заявив політик.

Він зазначив, що Асєєв був одними з небагатьох незалежних журналістів, який вів репортажі з непідконтрольних уряду районів Донецької області.

«Я в черговий раз закликаю всіх держав-учасників ОБСЄ посилити тиск на всіх, хто має до цього відношення, щоб звільнити Асєєва», – додав він.

Нагадаємо. Асєєв знаходився під вартою з весни 2017 року. Спочатку усі думали, що він зник, тому що близько двох тижнів про нього не було жодних новин. Потім «влада ДНР» визнала, що Асєєв був затриманий і йому було оголошено про підозру у «шпигунстві на користь України».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі