середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ОБСЄ заявила про зростання кількості обстрілів від початку «режиму тиші» у більше, ніж 4,5 разів

Російська агресія , ООС

ОБСЄ заявила про зростання кількості обстрілів від початку «режиму тиші» у більше, ніж 4,5 разів

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Від початку запровадження режиму припинення вогню на Донбасі кількість обстрілів з боку російських окупаційних військ зросла з 48 у серпні до 224 у жовтні.

Про це повідомив заступник командувача Об’єднаних сил Богдан Бондар під час брифінгу, передає «Укрінформ».

«ОБСЄ за останній час фіксує певне збільшення обстрілів. Наприклад, якщо в червні це було близько тисячі обстрілів, у липні – 1100. У серпні (після запровадження режиму тиші – ред.) вони фіксували 48 обстрілів, у вересні – 122, в жовтні – 224. Це говорить про те, що недостатня спроможність СММ ОБСЄ, недопуски…За час режиму припинення вогню більше 60 недопусків патрулів СММ ОБСЄ на територію, яка не контролюється Україною», – сказав він.

Бондар також додав, що збройні російські формування всіляко перешкоджають роботі спостережної місії. Україна ж виконує свої зобов’язання в повній мірі.

«Є дві сторони, які взяли на себе зобов’язання ще в 2014 році про припинення вогню – це російська сторона і Україна. І є СММ ОБСЄ, яка згідно з мандатом повинна здійснювати ефективний моніторинг і верифікацію ситуації та дій, які проходять на території України в межах міжнародно визнаних кордонів…На теперішній час патрулі СММ ОБСЄ на території, яка контролюється Україною у Донецькій і Луганській областях, складають 6-10 патрулів щоденно. Вони піднімають близько 5-7 БПЛА на території, яка контролюється Україною. Працює зі сторони України 21 камера СММ ОБСЄ. І водночас, цифри з території, яка не контролюється: це всього-на-всього 3-5 патрулів на 420 км лінії зіткнення з тої сторони, це 2-4 запуски БПЛА», – повідомив заступник командувача Об’єднаних сил.

Нагадаємо. За інформацією штабу Об’єднаних сил, з 27 липня до 4 листопада, тобто за 100 днів перемир’я, на Донбасі загинули троє українських військовослужбовців, 11 зазнали поранень.