понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ОБСЄ може доставляти пенсії в ОРДЛО – Павло Кириленко

Економіка , Новини

ОБСЄ може доставляти пенсії в ОРДЛО – Павло Кириленко

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Керівник Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Кириленко заявив, що доставкою пенсій на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей може зайнятися ОБСЄ.

Кириленко розказав про таку ідею пенсійного забезпечення жителів ОРДЛО в ефірі виїзної студії Українського радіо на форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» у Краматорську.

За його словами, для цього потрібно внести зміни до законодавства, і це вже опрацьовується. Зараз виходить, що людина повинна особисто пройти ідентифікацію, згідно із законодавством, і це є проблемою.

Він зазначив, що на підконтрольній Україні території Донецької області працюють мобільні центри виплат. Таким чином, люди, які перетинають лінію розмежування, підтверджують свої паспортні дані та ідентифікуються, можуть отримати пенсію. А люди, які не можуть потрапити на підконтрольну Україні територію з якихось причин – ні. І це питання повинно бути розглянуто.

«Були пропозиції від облдержадміністрацій, залучення фахівців ОБСЄ, що підтверджують документально, що ті особи, які не можуть за фізичними можливостями перетинати лінію розмежування – вони дійсно є – вони мають право на отримання пенсійного забезпечення. Щоб нам міжнародні організації допомагали документально отримувати на тих територіях документи та передавати їх в органи Пенсійного фонду», – додав Кириленко.

Нагадаємо. У Верховній Раді зареєстрований законопроект №2083-д, покликаний врегулювати питання виплати пенсій особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Ним передбачається надання пенсій та права людям, що мешкають в ОРДЛО, докупити необхідний стаж без застосування санкцій за несплату страхових внесків. Крім того, пропонується скасування обов’язкової реєстрації, отримання довідки ВПО, отримання інформації з реєстру застрахованих осіб у випадку втрати документів. Також, у законопроекті №2083-д передбачається скасування ліміту (3 роки) на виплату заборгованості по пенсіях і встановлення таких виплат без терміну давності.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі