субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ОБСЄ буде добиватися виконання Мінських угод

Політика

ОБСЄ буде добиватися виконання Мінських угод

views47

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Голова Організації з безпеки і співпраці в Європі Анн Лінде підтримає активізацію зусиль, що спрямовані на виконання Мінських угод у повному обсязі.

Про це вона повідомила під час засідання Ради Безпеки ООН, передає прес-центр ООН.

«Як чинний голова я буду підтримувати роботу в Нормандському форматі та в рамках Тристоронньої контактної групи, спрямовану на виконання в повному обсязі Мінських угод і намагатимусь зробити свій внесок у досягнення стійкого політичного рішення відповідно до зобов’язань і принципів ОБСЄ, поважаючи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України в її кордонах, що визнані міжнародною спільнотою», — зазначила Лінде.

Голова ОБСЄ нагадала про засідання Тристоронньої контактної групи від 22 липня минулого року, в ході якого було досягнуто домовленості про додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на сході України. Ця угода має сприяти поліпшенню гуманітарної ситуації на тимчасово окупованій території Донбасу.

За її словами, систематичні порушення режиму припинення вогню викликають серйозну тривогу. Безумовно, необхідно дотримуватись норм міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права.

Міністр наголосила, що наразі пункти перетину лінії розмежування на сході України залишаються закритими, також закликала відкрити два нових КПВВ на території Луганської області та повністю відновити роботу пунктів, що вже існують.

Лінде нагадала, що ОБСЄ має міжнародний мандат на керівництво процесом мирного врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Мінської групи.