середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обсяги будівництва в Україні можуть значно впасти

Новини , Події

Обсяги будівництва в Україні можуть значно впасти

views148

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У найближчі півроку обсяги будівництва можуть знизитись більш ніж на 30%.

Такою є думка співзасновниці «Українського клубу нерухомості» економістки Ольги Соловей. Забудовників бентежать зміна влади в державі.

«Понад 30% проектів по всій Україні, старт реалізації яких був запланований на III-IV квартал цього року, можуть бути відкладені через зміну керівництва профільного Міністерства. Стагнація на ринку будівництва може призвести до значних бюджетних недоотримань. У разі скорочення обсягів будівництва на 30%, держбюджет в цьому році недоотримає від 2 до 3 млрд гривень», — зауважила вона.

Невизначеним є питання того, як нове керівництво розвиватиме реформи, впровадженні попередньою адміністрацією. Мова йде про реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції та впровадження жорстких і водночас необхідних обмежувальних норм щодо будівництва в щільно забудованих житлових масивах.

Наразі забудовників бентежить можливість скасування реформ. На думку експертки, ринок нерухомості виграє лише у тому випадку, якщо буде назначено перш за все технократа, а не члена тої чи іншої партії.

«Нова Верховна Рада складається з дуже потужного будівельного лобі. Проте зараз існує багато сумнівів щодо того, чи лобіюватимуть народні обранці інтереси галузі, чи зосередяться виключно на інтересах власного бізнесу. Саме тому і новий профільний міністр, і голова парламентського комітету мають бути поза великим бізнесом, але фахівцями ринку», — сказала вона.

«Ринок міг запропонувати президенту кілька кандидатів — незаангажованих фахівців, що мають досвід, хист та змогли б взяти на себе відповідальність за реформування будівництва. Ринок навряд чи готовий до політичних намісників, далеких від галузі, що виконуватимуть лише чиїсь вказівки та працюватимуть задля вузькокорпоративних цілей», — підсумувала Соловей.

Нагадаємо. На початку 2019 року при правлінні бувшого Президента Порошенко індекс будівельної продукції в Україні в I півріччі зріс на 21,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляла Державна служба статистики.

«Обсяги будівельних робіт в Україні в січні-травні зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 26,3%, до 51,8 млрд грн. Індекс будівництва житла знизився на 2,7%, а нежитлових та інженерних споруд зріс на 36,2% і 40,6% відповідно», – було сказано в повідомленні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі