середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обшуки у кримських татар: адвокатів не пускають, вилучають телефони та підкидають книги

Новини окупації , Події , Політика

Обшуки у кримських татар: адвокатів не пускають, вилучають телефони та підкидають книги

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вранці 11 березня російські силовики провели обшуки в декількох будинках кримських татар в Бахчисараї і Бахчисарайському районі.

Про це повідомила громадська організація «Кримська солідарність».

За даними активістів, всього обшуки пройшли по шести адресами. Зокрема, в будинку історика Сеітумера Сейтумерова, Шукрі Сейтумерова, стримеров «Кримської солідарності» Амета Сулейманова і Сейдамета Мустафаєва, у Рустема Сейтмеметова, Айдера Сулейманова.

Сулейманова російські силовики затримували за зйомку на телефон біля будинку іншого активіста «Кримської солідарності» Сейрана Салієва, у якого тоді теж проходив обшук. Чоловік має ряд захворювань, пов’язаних з серцем.

Відповідно до опублікованого активістами відео, біля одного з будинків знаходилися співробітники російського ОМОНу, які відмовилися будь-що коментувати.

⚡️г. Бахчисарай 11.03.2020Выводят из дома Сейтумера Сейтумерова (историк по образованию). Также обыск идёт в доме его отца.

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 10 березня 2020 р.

Через декілька годин «Кримська солідарність» повідомила, що в ході обшуків «вилучають телефони і підкидають літературу».

«Амета Сулейманова відвезли на обшук в магазин, де він працює менеджером в магазині мобільного зв’язку, протокол обшуку він не підписав. У Амета і його брата – Айдера Сулейманова вилучили телефони, підкинули літературу. Підкинули 2 нові книги, акуратно загорнуті в обкладинки, на стіл, де діти робили шкільні уроки», – цитують активісти дружину Сулейманова.

Повідомляється також, що його дружина знаходиться на 8 місяці вагітності і до неї не допускають родичів. Російські силовики також не дозволили забрати з будинку трьох малолітніх дітей.

Водночас, адвокати повідомляють, що їх не пускають в будинку, де силовики проводять обшуки.

Адвокат Еміль Курбедінов наголошує на незаконності рішення щодо перешкоджання адвокатам бути присутніми під час обшуків в будинках кримських татар. Він повідомив, що його також не пустили в будинки до тих, у кого проводять слідчі дії.

«Чіткої відповіді я до сих пір не отримав. Мене не пускають на проведення обшуку. Я, звичайно ж, вважаю це незаконним і необґрунтованим рішенням того, хто сьогодні керує обшуком. Ведеться при цьому оперативна зйомка людей, які сюди прийшли. Я нагадав, щоб це було зазначено в протоколі обшуку, тому що часто це не вказується, а потім якісь оперативні відео виходять в ЗМІ в порушення закону», – сказав Курбедінов.

Згідно з даними експертів Кримськотатарського ресурсного центру, в 2019 році на півострові сталося більше 150 затримань і більше 300 заходів з обмеження свободи.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджував, що розмови про порушення прав людини в включеному Криму – це вигадка.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі