понеділок, 16 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обшуки мали на меті отримати доступ до електронного листування – «Демократична сокира»

Новини

Обшуки мали на меті отримати доступ до електронного листування – «Демократична сокира»

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Демсокира» назвала причиною обшуків у «Українському Кіберальянсі» бажання СБУ отримати доступ до електронного листування активістів. І назвала це репресіями проти активістів, а не розслідуванням справ.

Відповідну заяву партія «Демократична Сокира» оприлюднила у Фейсбук.  

Наразі обшуки у Шона Таусенда – радника партії з кібербезпеки – завершились. При цьому вилучили комп’ютерну техніку та телефони.

«Незаконно вилучено телефони та комп‘ютерну техніку. За нашою інформацією, керували процесом обшуку безпосередньо працівники Служби безпеки України, а представники одеського МВС України та Кіберполіції були лише виконавцями обшуку», – заявили в партії.

У повідомленні «Демократична Сокира» вказує, що справа із табло одеського аеропорту, яке було зламано минулої осені і про яке заявила СБУ, була лише приводом для обшуку.

«Набагато більше їх (СБУ – Ред.) цікавило листування у месенджерах і переписка у соцмережах (доступу до яких вони, зі зрозумілих причин, не отримали все одно)», – йдеться у повідомленні.

«Демсокира» також наголошує, що це переслідування та репресії проти активістів.

«Із чого можна зробити елементарний висновок: це не розслідування справи, це репресії. Із чого можна зробити елементарний висновок: це не розслідування справи, це репресії. Проти організацій, проти активістів і проти небайдужих людей загалом. І це тільки середина. Вже не початок, але ще далеко не кінець», – йдеться у повідомленні.

«Демократична сокира» передала привіт Баканову та Авакову і заявила про підготовку кроків у відповідь на ситуацію, що склалася.

«Наразі ситуація знаходиться під нашим контролем. Ми готуємо юридичні і неюридичні кроки відповідно до ситуації. Передаємо привіт Івану Баканову та Арсену Авакову. Вам сподобається», – підкреслили вони.

Поліція Одеської області обмежились повідомленням про проведення обшуків у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого втручання до інформаційних систем одеського аеропорту.

«У жовтні минулого року невідомі здійснили несанкціоноване втручання до інформаційних систем ТОВ «Міжнародний Аеропорт «Одеса». Вказана подія була кваліфікована за ч.2 ст.361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку)», – йдеться в заяві поліції.

Крім того, у Національній поліції заявили, що підозрюваним загрожує до від 3 до 6 років в’язниці.

Нагадаємо. Сьогодні, 25 лютого, поліція спільно з бійцями КОРД проводила обшуки у громадських активістів та співзасновників ГО «Український Кібер Альянс» (Ukrainian Cyber ​​Alliance). Обшуки проводились за місцем реєстрації всіх активістів.