четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обов’язкові пенсійні накопичення: у Мінсоцполітики розповіли деталі та терміни впровадження

Економіка , Суспільство

Обов’язкові пенсійні накопичення: у Мінсоцполітики розповіли деталі та терміни впровадження

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вже до кінця 2020 року Верховна Рада має прийняти законопроєкт, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення.

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час участі у публічній дискусії на тему «Пенсійні накопичення: міфи та реальність».

«Сьогодні у нас падає коефіцієнт заміщення – зараз він 29%, колись був 57%, а в подальшому буде менше 20%. Тобто людина в майбутньому, маючи зарплату 10 000 гривень, отримає солідарну пенсію не більше 2 000 гривень», – сказала вона.

Міністерка зазначила, що завдяки підвищенню податків, єдиного соціального внеску можна змінити ситуацію. Крім того, потрібно забирати ресурс на виплату пенсій з інших соціальних видатків.

Водночас, за її словами, люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату.

«Часто можна почути: «Знижуйте тіньову економіку, повертайте мігрантів». 20 років держава цим займається і 20 років ніхто ще не дав людям стимулів, за яких вони хотіли б повернутись, легалізуватись. Якщо ми подивимось на досвід інших країн, то вони створювали стимули, за яких вигідно показувати всю свою заробітну плату – це пенсійні накопичення та медичне страхування», – зазначила вона.

Лазебна також додала, що саме через це потрібно вже до кінця поточного року приймати «законопроєкт, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення, щоб наступного року можна було підготуватись технічно, а з 01 січня 2022 року почати внески».

За словами Лазебної, жоден з рівнів пенсійної системи сам по собі не дасть людям гідного життя в літньому віці. Тож вкрай важливо, щоб запровадження другого рівня допомагало зміцненню інших рівнів пенсійної системи – солідарного та добровільних накопичень.

«Для цього правила роботи мають бути однакові для добровільного та обов’язкового накопичення, має стимулюватись конкуренція, не має бути монополій. Тоді людина здійснює свідомий вибір, розуміє, що пенсійні накопичення – її власність, якою вона управляє, звикає користуватись накопичувальними фондами за єдиним правилами, розвиваються добровільні накопичення, людина зацікавлена у «білій» зарплаті, що збільшує надходження до солідарної системи», – зауважила міністр.

При цьому, міністерка додала, що держава має забезпечити захист пенсійних накопичень людей та надійні інструменти для інвестування пенсійних коштів в економіку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі