середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Оборонні закупівлі для Збройних сил України відбуватимуться за новими правилами

Економіка

Оборонні закупівлі для Збройних сил України відбуватимуться за новими правилами

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З початком нового року вступив в дію закон «Про оборонні закупівлі», який не тільки змінює законодавство у сфері оборонних закупівель, так ще наближає Україну до стандартів Північноатлантичного Альянсу.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Закон визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони. Визначено також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що затверджуються не тільки державні контракти, а також впроваджуються критерії на озброєння, спеціальної та військової техніки й визначається перехід до державного підтвердження якості, відповідно до тих норм, які є в НАТО.

«Державним замовникам надається можливість здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за прозорими та конкурентними процедурами, здійснювати закупівлі за імпортом», – зазначає ресурс.

Крім вищезгаданого, також можливе отримання закупки у рамках трирічного планування, підтримка оборонної промисловості державного та приватного сектору.

Іноземні постачальники теж можуть отримати доступ до всіх процедур, пов’язаних із закупкою оборонної продукції. Однак для цього має бути надана перевага тим виробникам, які локалізовані в Україні та забезпечують умови утримання всієї продукції.

З текстом самого закону можна ознайомитись тут.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі