субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обмеження переліку ВНЗ, куди мають право вступати абітурієнти з непідконтрольної території, повинні зняти ― Новосад

Новини , Освіта

Обмеження переліку ВНЗ, куди мають право вступати абітурієнти з непідконтрольної території, повинні зняти ― Новосад

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр освіти та науки Ганна Новосад заявила про необхідність надання абітурієнтам з непідконтрольної території Донбасу та Криму права на вступ не тільки до спеціально визначених ВНЗ на підконтрольній території України.

У середу, в Маріуполі під час Форуму єдності міністр розповіла, що впродовж п’яти років абітурієнтам з непідконтрольної території Донбасу та Криму надавалось право доступу лише до невеликого списку закладів вищої освіти. Тим, хто вступає з Кримського півострова, надається доступ у південному поясі: в Миколаєві, Херсоні та інших південних областях, а абітурієнти з окупованого Донбасу, мають право вступати тільки до переміщених ВНЗ.

«Мені здається, що за п’ять років така сегрегація себе помалу вичерпує, і ми маємо переосмислити доступ для цих абітурієнтів», ― підкреслила Новосад.

Вона переконана, що абітурієнтам цієї категорії повинна надаватись можливість вступу не лише до вишів, визначених державою.

Заразом міністр освіти та науки зазначила, що значущим залишається питання підготовки абітурієнтів з непідконтрольної території до вступу в українські ВНЗ та питання врегулювання роботи переміщених вишів, тому що лише невелика частина з них демонструє хороший результат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі