середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обласні та міські ради виступили проти формули Штайнмайєра

Новини , Російська агресія , Суспільство , Події

Обласні та міські ради виступили проти формули Штайнмайєра

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міські ради Сум, Кропивницького, Черкас, а також обласні ради Львова, Хмельницького, Тернополя та Івано-Франківська виступили зі зверненням до президента України Володимира Зеленського й Верховної Ради щодо впровадження так званої «формули Штайнмайєра».

Відповідні заяви було опубліковано на сайтах вищевказаних міських та обласних рад.

Так, під час наради Хмельницької обласної ради, яка відбулася 5 жовтня відповідне звернення до президента України й Верховної Ради було підтримане 44 депутатами облради. Ні один депутат не виступив проти.

«Ми, депутати Хмельницької обласної ради безумовно проти запровадження так званої «формули Штайнмайєра», за якою, згідно Мінських угод, надається особливий статус Донбасу», ― йдеться у заяві.

До того ж, депутати закликають притягнути до кримінальної відповідальності й позбавити громадянства «усіх тих, хто зраджував Україну, працюючи на окупаційну владу, воював проти українських підрозділів та скоював інші злочини. А також, у разі подальшого загострення подій запровадити військовий стан у прифронтових областях.

Депутати Івано-Франківської облради також висловили незгоду з реалізацією «формули Штайнмайєра», погоджену Володимиром Зеленським.

Першим заступником голови облради Василем Гладієм було заявлено про те, що обласна рада виступає «проти реалізації формули Штайнмайєра», відповідно до якої має бути запроваджений особливий статус окупованих територій Луганської та Донецької областей».

За повідомленням кореспондента «Прямого» депутатами тернопільської облради було ухвалено звернення про визнання «формули Штайнмайєра» незаконною. 37 народних обранців визнали дану формулу злочинною. В документі також наголошувалось на тому, що депутати просять владу не поспішати з рішеннями й звернути увагу на думку регіонів.

Під час сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили заяву, в якій йшлося про недопущення капітуляції України в російсько-українській війні. 66 депутатів підтримали звернення. У заяві йдеться про те, що «формула Штайнмайєра» ― це явна здача національних інтересів та початок капітуляції України.

Депутати Львівської обласної ради вважають, що на Донбасі безповоротно закріпляться представники окупаційної влади на національному рівні.

Згодом, 4 жовтня під час позачергової сесії Сумської міської ради депутати підтримали звернення до Верховної Ради й президента щодо «недопущення капітуляції України, небезпеку котрої депутати вбачають в запровадженні так званої «формули Штайнмайєра».

В тексті звернення депутати Сумської міськради закликають владу «не проміняти перспективи української державності на ефемерний мир ціною приниження країною-агресором, яка хоче зробити Україну частиною РФ».

5 жовтня міська рада міста Кропивницький зібрала позачергове засідання через «формулу Штайнмайєра» та направила свої застереження главі держави та Верховній Раді.

Тристоронньою контактною групою 1 жовтня в Мінську було узгоджено й підписано документ під назвою «формула Штайнмайєра». За цим документом передбачається запровадження закону про особливий статус окупованих територій Донбасу після того, як там будуть проведені місцеві вибори, згідно з українським законодавством.

Свого часу ця формула була запропонована колишнім міністром закордонних справ Німеччини та головою ОБСЄ Франком-Вальтером Штайнмайєром, згідно з якою Донбас мав отримати «особливий статус» після проведення виборів на окупованій території. Після того, як ОБСЄ засвідчить законність цих виборів, закон набуде чинності на постійній основі.