понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Об’єднання українських товариств Латвії виключені зі Світового конгресу українців

Політика

Об’єднання українських товариств Латвії виключені зі Світового конгресу українців

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У суботу, 13 березня, рада директорів Світового конгресу українців виключила зі свого складу Об’єднання українських товариств Латвії.

Про це йдеться в повідомленні офіційного сайту організації.

Як сказано в повідомленні, причина такого рішення ‒ антиукраїнська діяльність ОУТЛ, яка суперечить принципам і цінностям СКУ. Рішення такого роду прийнято вперше за більш ніж піввікову історію Конгресу.

Прийнятому рішенню передував тривалий моніторинг діяльності ОУТЛ. В результаті представники Конгресу встановили «явну антиукраїнську позицію» керівників і рядових членів ОУТЛ. Зокрема, йдеться про поширення дезінформації про війну на Донбасі, дискредитації Революції Гідності, співробітництво з російськими пропагандистами, тощо. На підставі зібраних доказів, які не були спростовані керівництвом ОУТЛ, Конгрес виключив Об’єднання українських товариств Латвії зі своїх лав.

«Сьогодні, коли Україна вже сьомий рік протистоїть російській агресії, одним з основних завдань СКУ та його мережі в понад 60 країнах світу є підтримка українського народу щодо захисту територіальної цілісності України. І тому СКУ вважає неприпустимим членство в СКУ будь-якої організації, яка пропагує антиукраїнську політику та співпрацює з російськими владними структурами», – заявив президент СКУ Павло Грод.

В СКУ підкреслили, що організація буде взаємодіяти зі своїми складовими організаціями в Латвії, щоб посилити українські патріотичні сили і підтримати формування нового центрального представництва українців в Латвії для здійснення проукраїнської громадської діяльності.