вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НСЗУ сприятиме інформаційній кампанії з вакцинації МОЗ України

ВАЖЛИВО знати

НСЗУ сприятиме інформаційній кампанії з вакцинації МОЗ України

views147

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національна служба здоров’я України приєдналась до інформаційної кампанії МОЗ України. Віднині гаряча лінія НСЗУ буде фіксувати скарги громадян, що будуть стосуватися вакцинації, та повідомляти в місцеві Департаменти охорони здоров’я і Міністерство охорони здоров’я України.

Кожному пацієнту держава обіцяє безкоштовну вакцинацію на первинній ланці медицини. На сьогодні в Україні в наявності всі необхідні вакцини від десяти інфекційних хвороб за Календарем щеплень. Це вакцини: від гепатиту В, туберкульозу, кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції.

За умов зниження рівня охоплення вакцинацією від дифтерії (менш як 69% дорослих та дітей) є великий ризик виникнення спалаху хвороби. Тому вакцинація та створення громадського імунітету можуть врятувати сотні тисяч життів.

Саме з цієї причини надзвичайно важливим є те, щоб кожен пацієнт отримав можливість зробити безкоштовне щеплення. Жоден лікар не має права відмовити у вакцинації, за виключенням випадків, коли у пацієнта є серйозні медичні протипоказання.

Вакцинація не проводиться, якщо:

  • Гостре респіраторне захворювання, що супроводжуються високою температурою (вище 38.5 градусів).
  • Алергічна реакція на компоненти вакцини.
  • Під час вагітності щеплення КПК та вакцинами, що містять живі віруси, робити не дозволяється.
  • Хворим на СНІД та онкохворим, імунітет яких ослаблений вживанням ліків, протипоказане щеплення.
  • БЦЖ не робиться дітям, які при народженні мають вагу менше 2.0 кг або мають порушення в імунній системі.
  • Жива поліомієлітна вакцина (ОПВ) не вводиться при важких формах гіпогамаглобулінемії (імунодефіциту).

У випадках, коли пацієнт не отримав належної консультації та підтримки від свого сімейного лікаря з приводу вакцинації за Календарем щеплень, він може зателефонувати на гарячу лінію 16-77 та повідомити НСЗУ.

Якщо пацієнтові було відмовлено у безкоштовному щепленні, гарантованому державою, він зобов’язаний про це повідомити. Усі звернення передаватимуться в Міністерство охорони здоров’я для аналізу та прийняття рішень щодо проведення роботи з медичними закладами та лікарями.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує на тому, що всі громадяни держави мають право отримувати належну медичну допомогу, у тому числі щеплення.

Увесь список вакцин, закуплених державою, можна переглянути на сайті МОЗ України. Усі вакцини, зареєстровані в Україні, відповідають стандартам виробництва та є безпечними для життя. Перед тим, як отримати реєстраційне посвідчення, кожна вакцина проходить велику кількість досліджень щодо безпеки, ефективності та імуногенності.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі