четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НСЖУ підготувала та спрямувала уряду України Програму підтримки медіа

Економіка , Суспільство

НСЖУ підготувала та спрямувала уряду України Програму підтримки медіа

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національна спілка журналістів України розробила та відправила уряду України Програму антикризової підтримки українських незалежних медіа, які страждають через кризу, викликану епідемією та карантинними обмеженнями.

Така інформація оприлюднена на офіційному сайті НСЖУ.  

У повідомленні йдеться, що Програму антикризової підтримки онлайн та друкованих ЗМІ розробляли у співпраці з майже 100 редакціями. У ній передбачені податкові, економічні та організаційні заходи.

В НСЖУ наголошують, що варіанти антикризової підтримки ЗМІ та журналістів успішно реалізуються в інших країнах, зокрема у Литві, Канаді, Бельгії, Італії. Однак в Україні досі не вирішене навіть питання з дозволом на роботу точок роздрібного продажу преси.

Спілка журналістів України підкреслює, що наразі 82% українських редакцій зіткнулися з економічними труднощами, включаючи втрату рекламодавців. Через це доводиться згортати реалізацію нових проектів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Крім того, почали звільняти співробітників ЗМІ, зменшувати заробітну плату, а також масово відправляти людей в неоплачувані відпустки.

Щодо пропозицій НСЖ, то вони пропонують зменшити навантаження на фонд оплати праці редакцій ЗМІ:

  • скасувати чи знизити вдвічі ЄСВ;
  • скасувати податок на доходи фізичних осіб для офіційно працевлаштованих працівників друкованих та онлайн-медіа;
  • передбачити дотації на заробітну плату працівників редакції протягом карантину або відшкодування 40% фонду заробітної плати;
  • запровадити податкові канікули для друкованих медіа до кінця 2020 року.

Пропонується також встановити інші податкові пільги і продовжити їх після карантину.

«Варіантами економічної підтримки можуть бути «державне» чи «регіональне замовлення» у друкованих та онлайн ЗМІ з важливою інформацією щодо карантину та подолання епідемії в Україні чи замовлення спецвипусків, які оплачує Уряд; розміщення офіційної інформації за рекламними тарифами. Така програма уже активно реалізується у прибалтійських країнах, зокрема у Литві», – йдеться в повідомленні.

НСЖУ підкреслює, що потрібно підтримати також місцеві газети, надати їм фінансову допомогу і пільгові кредити. Серед варіантів підтримки вказується також зниження вартості передплати чи компенсацію поштових тарифів на доставку преси.

Пропонується також надати дозвіл працювати газетним кіоскам у період карантину та дозволити реалізацію газет в аптеках і супермаркетах.

«Критична ситуація на медіаринку, пов’язана з економічною кризою, прямим чином впливає на інформаційну безпеку держави і потребує негайного реагування з боку влади. Українські друковані та онлайн-медіа опинилися перед загрозою закриття. Якщо це станеться, кількість альтернативних джерел інформації, якими користуються українці, різко зменшиться. Політики та влада мають невідкладно прийти на допомогу українським медіа!», – підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

НСЖУ повідомляє, що Програму антикризової підтримки друкованих і онлайн ЗМІ спрямовує до Президента, Кабінету Міністрів і керівників фракцій парламенту й профільних парламентських комітетів.