субота, 19 червня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Новий податок на особисті кошти банківських карт: новина та відповідь ДПС

Новини

Новий податок на особисті кошти банківських карт: новина та відповідь ДПС

views8

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Соціальні мережі спалахнули обуренням через введення нового податку, який, начебто, буде нараховуватися на особисті кошти, подарунки у вигляді автомобіля чи нерухомості.

Причиною обурення стали «новини», які розповсюдили деякі ЗМІ з посиланням на телеграм-канал «Адвокат права».

«Відтепер громадяни України, які отримують кошти на банківську карту від людей, що не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, брати та сестри, баба та дід, онуки) змушені будуть платити податок. Так, якщо громадянин отримує кошти на банківську карту, то до 1 травня 2021 року він має вказати цей факт в податковій декларації, а до 1 серпня – сплатити податок. Розмір податку становить 18% + 1,5% військового збору. За подарунок у вигляді нерухомості або автомобіля доведеться заплатити 6,5% вартості», – писали ЗМІ.

Саме поява новин про те, що з банківських карт на особисті кошти будуть нараховуватися податки, і викликала переполох в мережі.

Державна податкова служба відреагувала на появу такої інформації і розмістила відповідний пост з відповіддю на гостре питання у соціальній мережі Facebook.  

Згідно з повідомленням, ніяких нових податків поки що не передбачається і власникам банківських карт не варто турбуватися про свої грошові кошти. Оподаткування, як і раніше, діє в рамках чинного законодавства.

«Ніяких нових податків не вводиться! Інформація про те, що вводиться новий податок і тепер будуть оподатковуватися всі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності. Оподаткування здійснюватиметься виключно у випадках, передбачених чинним законодавством», – йдеться в повідомленні.

ДПС звернула увагу користувачів й на те, про переміщення коштів на банківських рахунках фізичної особи, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, служба може лише після звернення до суду.

«Звертаємо вашу увагу, що інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб (які не є ФОПами) може бути надана банком лише: за запитом ДПС – щодо наявності банківських рахунків та за рішенням суду – про рух коштів чи про будь яку іншу інформацію щодо рахунка. Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття більш детальної інформації по ньому (про рух коштів тощо) зобов’язана звернутися в суд», – підкреслили в Державній податковій службі.

Однак, з огляду на ситуацію в країні та суперечливі заяви політиків, користувачі не дуже заспокоїлися. Під цим повідомленням у Фейсбук люди почали писати, що, все ж таки, потрібно буде перевіряти оновлення поста, раптом щось зміниться.

Коментарi (0)