п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Новий Глава Міноборони скасував наказ про реформування сил оборони (документ)

Події

Новий Глава Міноборони скасував наказ про реформування сил оборони (документ)

views116

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Новопризначений глава Міноборони Андрій Таран підписав наказ №106 про скасування попереднього указу, в якому викладено основні принципи організації об’єднаного керівництва силами оборони і військового управління Збройних Силах України і представлена схема перспективної системи. У пояснення вказано, що попередній наказ №141 від 29 березня 2019 року, підписаний міністром оборони Степаном Полтораком, «реалізований» і втратив дію.

Про це пише в своїй статті оглядач ZN.UA Данило Пилипчук.  

У статті наголошується, що таке пояснення та формулювання викликало подив не лише у іноземних радників, а й в самому Міністерстві оборони. 

«30 березня А. Таран підписує наказ №106, яким вищезгаданий наказ №141 визнано «реалізованим», і, відповідно, таким, що втратив дію. Таке формулювання викликало здивування з боку іноземних радників та експертів і було сприйнято неоднозначно в самому Міноборони. Рядки та основні завдання наказу №141 вже дійсно не актуальні. Але чи можна справді вважати трансформацію системи об’єднаного керівництва силами оборони і військового управління Збройних Силах України завершеною?», – пише автор.

Новий Глава Міноборони скасував наказ про реформування сил оборони (документ)

Учасники профільної робочої групи у Комітеті реформ МОУ та ЗСУ наголошують, що для повної реалізації указів президента від 27 березня (про поділ посад головнокомандувача і начальника Генштабу – ред.) необхідно внести зміни до понад 15 законів та прийняти близько 20 актів Кабінету міністрів України, які все ще перебувають у розробці.

«І, кажучи про повну реалізації наказу №141, чи можна вважати, що трансформована структура управління вже пройшла тест на відповідність основним євроатлантичним принципам і підходам? Поки що з упевненістю можна сказати, що, як мінімум, з одним з цих принципів, у команди нового міністра не склалося — з прозорістю прийняття рішень. Позиція міністра Тарана з ключових питань реформування сил оборони не була представлена ні громадськості, ні іноземним радникам, ні ключовим міжнародним партнерам»,– пише оглядач.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі