понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Новий директор USAID розповів про допомогу Україні та пояснив, чому гроші не зможуть вкрасти

Економіка

Новий директор USAID розповів про допомогу Україні та пояснив, чому гроші не зможуть вкрасти

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Агентство США з міжнародного розвитку витрачає на проєкти допомоги в Україні 200 млн доларів на рік. Допомога йде не тільки для подолання наслідків пандемії, а й для розвитку бізнесу, підтримки реформ і проєктів, допомоги на Сході України.

Про досягнення та плани USAID в Україні розповів новий директор Місії USAID в Україні та Білорусі Джим Хоуп «Голосу Америки»

Він зазначив, що знаходиться в Україні 5 тижнів і цей час прийшовся саме на розпал пандемії COVID-19. При цьому наголосив, що USAID допомагають не лише хворим. І навів приклад, як допомогли одній з компаній переорієнтувати роботу, зазначивши, що «українські підприємці здатні адаптуватися».

«Ми відповідаємо на потреби, визначені українцями»

За словами Хоупа, USAID є лише однією з частин значно більшої програми допомоги Сполучених Штатів Україні. Сполучені Штати допомагають також у сфері розвитку, оборони, дипломатії.

«Місія USAID в Україні – одна із найбільших в світі. До неї прикута велика увага і керівництво приділяє велику увагу програмам в Україні. Наші пріоритети – це пріоритети України. Ми працюємо в рамках стратегічного партнерства з урядовими інституціями, громадянським суспільством, приватними компаніями», – зазначив він.

Підтримка бізнесу

За словами Джима Хоупа, головним фокусом є допомога у процесі реформування. Це має сприяти економічному зростанню, покращити інвестиційний клімат і підтримати українське бізнес-середовище. «Щоб бізнеси могли випускати товари кращої якості і конкурувати на світових ринках. Ми також тримаємо фокус на проектах сприяння охороні здоров’я громадян».

«Ми допомагаємо невеликим українським бізнесам відновитися від шкоди, завданої COVID-19. В одному з випадків ми допомогли переорієнтувати підприємство роботу з матеріалів та обладнання для захисту. Вони освоїли ремонт апаратів штучної вентиляції легень та готуються запустити їх виробництво. Насамперед це гарний приклад, як швидко українські підприємці здатні адаптуватися. Ну і для нас була гарна нагода підтримати цей проект», – сказав він.

Схід України

Хоуп зазначив, що дуже велику увагу приділяють Сходу України і допомагають постраждалим від конфлікту не лише у створенні чи реформуванні бізнесу, лікуванні тощо, а й наприклад, «дуже активно працюємо в енергетичному секторі».

«Ми допомагаємо створити надійну, доступну і безпечну енергетику в Україні. Енергія дуже дорога в Україні. Домогосподарства витрачають значні кошти на тепло і енергію. Мета наших проектів – сприяти створенню більш конкурентного, диверсифікованого, доступного сектору, який би відповідав світовим стандартам. На цьому шляху дуже важливо зробити енергетику більш прозорою та викорінити звідти корупцію», – зазначив він.

Крім того, серед пріоритетів є протидія дезінформації та подолання наслідків російської агресії на Сході.

«Це зараз дуже важливі теми. Вони у нашому фокусі. Ми вже залучили 130 мільйонів доларів на різноманітні проекти у Східній Україні щоб допомогти з відновленням економіки, надати гуманітарну допомогу постраждалим. Це все програми, які ми продовжимо виконувати», – підкреслив він.

Реформи

Директор Місії USAID зазначив, що вони допомагають працювати над реформами, які продовжуються в Україні. Найбільш значущими назвав земельну реформу та децентралізацію. Крім того, продовжують підтримувати реформу в сфері медицини.

«Це дуже важливі реформи для України. Ми співпрацюємо ж місцевими органами влади, щоб вони змогли виконувати нові функції та обов’язки в рамках децентралізації. Особливо у сфері надання різноманітних послуг населенню. Якісних і доступних. Ми продовжимо підтримувати реформу сфери медицини. Не лише у рамках протидії COVID-19. USAID працює спільно з Україною над подальшим провадженням дуже важливих реформ, які вже почалися і тривають. Таких, як прозорість медичних закупівель та система е-Health. Це проривні речі, які вже допомагають громадянам отримати послуги вищої якості», – наголосив він.

Освіта

Ще одним прикладом успішної роботи Хоуп назвав сектор освіти. Він зазначив, що 10 років у спільній співпраці України з USAID працювали над запровадженням системи тестування для вступу до університетів.

«І як наслідок ця система працює, вона прозора, студенти вступають до університетів за здібностями та продемонстрованими знаннями. Це важливе і велике досягнення. Я вважаю, що це успіх. Ми працювали над ним разом з українцями, USAID допоміг із фінансуванням. Але зараз цей проект повністю утримується українським урядом. Це і є приклад успішного результату, на який ми всі розраховували. Ми ним пишаємося. Але звичайно, є багато інших історій успіху. І я розраховую за чотири наступних роки, які я проведу в Україні, побачити ще більше таких досягнень і сподіваюся ми напишемо нові історії успіху», – сказав Хоуп.

Гроші USAID не отримують українські урядові організації або чиновники

За словами нового директора, тільки через USAID наш бюджет за різними напрямками близько 200 мільйонів доларів на рік.

«Він залишається незмінним останні декілька років і розраховуємо, що він буде таким у майбутньому. Це досить суттєва щорічна інвестиція, якою ми підтримуємо близько 50 проєктів», – повідомив він.

При цьому вказав, що одним з ключових завдань як директора місії є захист коштів американських платників податків, що призначені на допомогу українцям.

«Це дуже серйозне завдання. Хочу зазначити, що наше гроші в жодному випадку не отримують українські урядові організації або чиновники. Ми працюємо у партнерстві з українським урядом. Ми разом визначаємо цілі, пріоритети. Але здійснюються проекти спільно з партнерами-виконавцями. Це можуть бути неприбуткові організації, приватні компанії, контрактори. Всі вони відбираються на відкритих і конкурентних конкурсах», – зазначив він.

Хоуп додав, що США, зокрема USAID, хоче зробити так, щоб фінансування отримали найефективніші організації, які можуть виконати роботу, і контролюють це за допомогою системи ретельного моніторингу та оцінювання. До системи залучені близько ста людей, серед яких і американці, і найкращі українські фахівці у різних сферах, які ретельно моніторять і оцінюють роботу.

Тож всі ці вкиди, які можна побачити у ЗМІ щодо розкрадання американського фінансування в Україні, є фейком, який не досягає своєї мети.

«Але для цього ми залучаємо і авторитетні сторонні організації, аудиторів. Вони перевіряють, чи фінансування дійсно йде за призначенням. Так що дезінформація, якою хочуть кинути тінь на допомогу USAID і американського уряду, не досягає мети.

Для мене найкращим доказом цього є очевидні результати наших проектів для українських громадян. Без сумніву, проекти, які Агенція здійснює і буде виконувати в майбутньому, приносять ті результати, на які ми розраховуємо, покращуючи життя українців», – підсумував він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі