неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нові стандарти надання меддопомоги в Україні: госпіталізувати з COVID-19 будуть не всіх

Нові стандарти надання меддопомоги в Україні: госпіталізувати з COVID-19 будуть не всіх

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

МОЗ оновив стандарт надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Тепер впроваджується стандарт «клінічного сортування», тому госпіталізувати до лікарень з підтвердженим діагнозом COVID-19 будуть не всіх.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 29 березня.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я впроваджує стандарт «клінічного сортування», яким передбачено, що людей, які переносять вірус COVID-19 в легкій формі, не будуть госпіталізувати, а до лікарень потраплять лише хворі у стані середньої важкості та важкому.

«Ми також передбачаємо впровадження клінічного сортування, тобто госпіталізувати в лікарню повинні хворих середнього та важкого ступеня перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом та медикосанітарним наглядом», – заявив Ляшко.

Він також зазначив, що українські фахівці тепер рекомендуватимуть деяким хворим ряд препаратів, які використовуються у світі для лікування хворих на COVID-19.

«Наголошую, що специфічного лікування коронавірусної хвороби не існує, проводиться симптоматичне лікування. В той же час, у світі використовуються і досліджуються різні препарати для лікування коронавірусної хвороби. Ми в МОЗ прийняли рішення також – у нас створена експертна група з провідних професорів і клініцистів, які будуть вивчати всі передові засоби лікування, які використовуються в світі і рекомендувати їх використання на території України у випадках, коли варіантів для порятунку життя для хворого не буде», – сказав Ляшко.

Крім того, він додав, що Всесвітня організація охорони здоров’я 28 березня оновила інформацію щодо механізмів передачі коронавірусної хвороби. Вказується, що вірус передається крапельним шляхом і не передається аерогенним. Тобто найбільший ризик заразитися – торкнутися до слизових оболонок руками, якими перед тим людина торкалася до поверхні, де осіли крапельки виділень хворої людини.

Крім того, санлікар повідомив, що в Україні не залишилось областей, де не було жодного випадку виявлення коронавірусу.

«У нас з’явилися перші випадки в Кіровоградській області, тому по факту не було жодної області, в якій не було зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби. У минулому звіті ми подавали Миколаївську область як зареєстрований випадок, але цей випадок після верифікації перенесений до міста Києва. Тому в Миколаївській області можемо говорити станом на 29 березня про відсутність випадків», – розповів він.

Щодо віку хворих, то, якщо брати дані за минулу добу, найбільше захворіло людей віком від 31 до 40 років – 22% від усіх, хто захворів. Загальний розподіл вказує на групу людей віком від 31 до 60 років. Є також випадки хвороби серед дітей до 10 років – 5,4%.

Станом на 29 березня в Україні підтверджено діагноз у 412 осіб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі