вівторок, 11 травня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Авторські статті

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

views11

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Досить часто доводиться чути категоричні заяви та нарікання, що українська оборонна промисловість не має власних вагомих розробок і значно поступається якість світовим зразкам сучасного озброєння. Можливо, якийсь період ми дійсно тільки модернізували й удосконалювали зброю, що складала спадок ще радянських часів. Але поступово все змінилося. Що підтверджує значний попит на світовому ринку та зростання військового імпорту.

Значним поштовхом для розвитку оборонної промисловості й появи потужної сучасної воєнної техніки українського виробництва стала збройна агресія з боку Росії на сході нашої країни. Фактично кожна нова розробка лишається в країні та стає неймовірною підмогою нашим захисникам. У таких надсучасних танках і БТРах, з сучасною стрілецькою зброєю, захисники не лишають ворогу жодного шансу. До того ж можна розраховувати на допомогу з повітря.

Стрілецька зброя

Одне з українських підприємств, котре забезпечує армію зброєю, має назву «Форт».

Газові пістолети, стрілецька зброя, карабіни, штурмові та снайперські гвинтівки – це лише мала частина того, що ми можемо згадати. Список продукції вінницьких зброярів насправді важко перелічити. Вінницький завод «Форт» має найбільший цех з виготовлення стрілецького озброєння та єдиний, хто має лабораторію для її випробовування. Слід також відзначити, що вся стрілецька зброя цього заводу відповідає стандартам НАТО.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Гордістю заводу можна вважати гвинтівку «Форт 221». Сама розробка не є українською – це ліцензована копія новітньої ізраїльської штурмової гвинтівки «Тавор», яка оснащена коліматорним прицілом, має можливість приєднання пристрою нічного бачення та тактичного ліхтаря. За словами українських військових, даний зразок зброї влучно б’є в ціль з відстані 500 м.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Не менш ефективною зброєю цього заводу є легкий кулемет Форт 401, який з 2014 року офіційно був прийнятий на озброєння Національною гвардією України. Це також ліцензована копія ізраїльської зброї.

Повітря

Досягнення українських зброярів не обмежується лише стрілецькою зброєю. Оглянемо зразки, котрі забезпечують нам безпеку в просторі українського неба.

Українсько-турецький БПЛА Akinci

У Туреччині через кілька тижнів буде проведено перший виліт безпілотного літального апарату Akinci, основою якого стали двигуни, спроектовані українськими конструкторами. Співпраця двох країн у військовій сфері зміцнюється.

Цей проект – спільна розробка турецьких та українських конструкторів. Двигун для Akinci був створений на території українського комплексу «Мотор-Січ».

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Виконавчий директор турецької компанії Baykar Халук Байрактар говорить, що Україна має величезний потенціал у будівництві двигунів подібного класу й Туреччина хотіла б посилити з Україною співпрацю.

Перший зразок БПЛА Akinci було випробувано в минулому році. В ході випробування з’ясувалося, що безпілотник здійснює зліт на висоту близько 12 тисяч метрів, при цьому несе на собі вагу озброєння близько 900 кг назовні та 450 кг у внутрішніх відсіках корпусу.

Серед озброєння Akinci має керовані ракети та бомби, системи радіоелектроніки та радіоперехвату.

Крім того, Україна вперше провела випробувальні польоти на новому потужному ударному безпілотному комплексі Bayraktar TB2. Ці бойові літальні прилади також були поставлені в Україну з Туреччини у межах великого військового контракту.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Соціальні мережі та російські ЗМІ були приголомшені фактом передачі від Туреччини першої партії ескадрильї ударних БПЛА Bayraktar TB2, котру українські збройні сили отримають згідно з підписаним контрактом між двома країнами.

Літак АН-178

Літак, котрий став сенсацією на провідних світових авіасалонах – АН-178.

Підприємство Антонова, котре у 2016 році святкувало своє 70-річчя, попри поважний вік не планує знижувати темпи з виробництва літаків. Останнім зразком став літак АН-178, котрий підтвердив високий рівень та спеціалізацію українських конструкторів. Модель розроблялась протягом 3 років, що є своєрідним рекордом у галузі авіабудівництва.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

На відміну від АН-ваговиків ця модель відноситься до середніх літаків і має можливість підняти в повітря вантаж вагою 18 тонн, що робить використання літака корисним як з комерційною, так і з військовою метою. Літак можна повністю запакувати озброєнням та бойовою технікою. В ньому себе спокійно почуватимуть 70 бійців або 3 джипи, а якщо йдеться про рятувальні операції, то на борт можна взяти фактично півсотні поранених.

Швидкість літака блискавична – АН розганяється до 825 км/год та за один переліт може подолати відстань від Києва до Індії. Серед переваг АН перш за все треба відмітити його невибагливість. Літак може сідати та злітати з будь-яких аеродромів, навіть грунтових. Показавши себе на світових виставках літаків, АН зацікавив декілька країн, зокрема Саудівську Аравію, Азейбарджан та Китай – перша готова була відразу придбати 30 літаків, друга – 10, а третя – 2.

Ангела Меркель на німецько-українському форумі наголосила, що літаки Антонова використовувалися німецькою армією в Афганістані й були визнані найкращими.

Гелікоптер «Скаут 230»

Не можна оминути й гвинтокрили. Одна з таких новітніх українських розробок – це вертоліт «Скаут 230».

Київ завжди вважали столицею авіапромисловості. Тут у далекому 19 столітті Сікорський здіймав у повітря свої перші, надсучасні по тим міркам, гелікоптери, КБ Антонова презентували легендарні АНи, і ось нарешті з’явилися й нові досягнення.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

На сьогоднішній день конструкторське бюро «Горизонт» представило своє творіння – вертоліт «Скаут». У дизайні та технічних характеристиках кияни намагалися відтворити основну ідею «Скаута» – літати на гелікоптерах просто й доступно.

Вертоліт нагадує двомісну модель. Хоча його габарити й невеликі, він може перевозити й трьох пасажирів і має багажний відсік на 40 л. Двигун працює на звичайному 95-му бензині, тож поповнювати паливо можна на звичайнісінькій заправці. Повного бака вистачає на 600 км, тобто 3 год польоту, а це відстань між Києвом та Слов’янськом. Максимальна його швидкість сягає 210 км/год. Вертоліт маневрений та простий в управлінні.

Ракети

Серед розробок варто приділити увагу також оперативно-тактичній ракетній системі залпового вогню «Тайфун-4».

«Тайфун-4» – це мобільна наземна система на базі повнопривідного шасі. Ракета твердопаливна, керована, з моноблочною фугасною або касетною бойовою частиною масою до 200 кг, яка використовує аеробалістичну траєкторію. На одній установці передбачається розміщення шести ракет. Система складається із самохідної ПУ, ракет із двома типами БЧ і машини управління.

Наземна техніка

А зараз розглянемо наземну техніку, а саме бойові машини.

БТР-4 «Буцефал»

Гордістю українського оборонпрому є БТР-4 «Буцефал». Ця машина названа на честь коня Олександра Македонського, тим самим символізує потужність та надійність. На відміну від радянського сімейства бронетранспортерів БТР-4 є новою та суто українською розробкою. Виробники констатують, що від попередників на даному зразку залишилася лише броня, а комплектування машини відповідає стандарту НАТО.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Бронетранспортер, що плаває, призначений для транспортування особового складу та вогневої підтримки в бою. Екіпаж складається з трьох осіб: командира, механіка та водія плюс десант, від 7 до 9 осіб. Вагу з повним устаткуванням така техніка має до 25 тонн. Не дивлячись на таку вагу, по шосе двигун «Буцефала» розвиває швидкість до 110 км/год, у воді – 10 км/год. З повним баком пального БТР може проїхати майже 700 км.

Розробники бронетранспортера запевняють, що їхнє творіння зовсім невибагливе, виконує бойові задачі без всіляких утикань, не боїться ані морозу, ані спеки, а в середині машина має встановлений кондиціонер для комфортного транспортування бійців. На озброєнні має 30 мм автоматичну гармату, кулемет, гранатомет та протитанковий ракетний комплекс. Точну стрільбу забезпечують стабілізатори руху та надсучасні оптичні приціли, керувати зброєю може одна людина.

БТР «Отаман»

Також до нових розробок належить плаваючий БТР «Отаман-3». Машина вважається основним претендентом на оснащення підрозділів морської піхоти ВМС України.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

«Отаман-3» створено відповідно до останніх трендів розвитку БТР. Машина отримала повноцінний протимінний захист із багатошаровою підлогою та протимінними сидіннями за стандартом НАТО. Комплектується цифровим шоломом, який дає змогу операторові всередині БТР здійснювати круговий огляд і контролювати обстановку, а також ідентифікувати об’єкти навколо й попереджати екіпаж про небезпеку.

Танк Т-84У «Оплот»

Поступово ми дійшли й до важкої наземної техніки, такої як танки.

Україна виготовляє один із кращих танків у світі – «Оплот» або Т-84У. Цей танк являється справжньою зіркою українського оборонпрому. Ним милуються на міжнародних виставках та захоплюються на полі бою. Боєздатність однієї одиниці прирівнюється до можливостей однієї роти солдатів.

Озброєння танку «Оплот» складається зі 125-ти мм гармати, спареного та зенітного кулеметів. Башня з гарматою повертається на 180 градусів менше ніж за 5 секунд та може здійснити 40 пострілів за 1 хвилину. Також техніка може вести вогонь не зупиняючись. Захист машини складається з комбінованої броні.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Пасивна та активна. Пасивна броня сконструйована з броньованих листів та керамічних матеріалів, що дозволяє витримувати обстріл фактично від всіх сучасних боєприпасів. Т-84 також може створювати для захисту димову завісу, а щоб танк не виявили на полі бою тут встановлене антирадарне покриття. Всі ці пункти забезпечують танк довгими роками експлуатації.

Потурбувалися розробники й про безпеку екіпажу – отруйні речовини не мають шансу потрапити до кабіни «Оплоту».

І на останок наголосимо на не менш важливому пункті – маневреність. Маючи вагу у 51-ну тону, танк може похвалитися значною рухомістю. Український дизельний двигун, потужністю 1200 кінських сил, забезпечує швидкість у 70 км/год. Не страшні танку ані глибокі рви, ані метрові вертикальні перепони – він здатний виконувати запаморочливі стрибки з трамплінів та перетинати водойми глибиною в 5 м. Під водою танк може знаходитись близько 10 год. Невибаглива машина й до кліматичних умов.

«Тірекс»

Новий надпотужний танк «Тірекс» – поки що на стадії розробки. На сайті «Національного промислового порталу» України опублікований патент на український танк Тірекс. Згідно з концепцією, «Тірекс» повинен бути стійкий до кумулятивних боєприпасів.

Розробники нової техніки кажуть, що «Тірекс» – це танк з надвисоким захистом для екіпажу та надсучасною системою керування вогнем. Екіпаж даного зразка складається з трьох осіб, котрі будуть знаходитися в спеціальній броньованій капсулі. Звідти вони будуть керувати гарматним та кулеметним вогнем машини, «башня» ж танку – безлюдний бойовий модуль.

Нові розробки Укроборонпрому від початку російсько-української війни

Танк передбачається оснастити 125-міліметровим знаряддям з дистанційно керованим автоматичним механізмом заряджання і кулеметами, а також динамічним захистом «Ніж» та «Дуплет».

Україна повинна постійно нарощувати сили по виробництву броньованої техніки, щоб протистояти ворогу на Сході України.

Коментарi (0)