неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нові правила на газовому ринку: роз’яснення постачальників

Економіка

Нові правила на газовому ринку: роз’яснення постачальників

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Одна з тем, яка зараз хвилює громадян України, — це тема зміни постачальника газу у домівки населення. Питань з цього приводу виникає досить багато. І тому у Слов’янську на Донеччині відбувся брифінг представників двох компаній, які можуть постачати блакитне паливо до осель.

Людям вже почали приходити листи з пропозицією змінити постачальника. Багато з них пішли до представництва облгазів у містах, але зрозумілих пояснень, як виявилося, там не почули.

До речі, представників Донецькоблгаз запрошували на цю пресконференція, але вони не прийшли. Прийшов представник газопостачальної компанії Нафтогаз України та через ZOOM з мешканцями міста спілкувалася представниця компанії YASNO.

У жовтні Донецькоблгаз не зміг закупити необхідні обсяги газу у постачальників і забезпечити постачання газу мешканцям Донеччини. Відповідно, подавати газ на оселі будуть інші постачальники, які виграли конкурс КМУ.

Нафтогаз України пропонує ціну газу у жовтні – 5,55 гривні за кубометр блакитного палива, у листопаді – 6,91 грн.

Мешканцям міста прийде поштою лист. Там буде унікальний код, який є у кожній оселі, та буде лицевий рахунок, який встановила компанія Нафтогаз. Як каже представник компанії Олександр, цей рахунок – це можливість перейти до клієнтів нового постачальника газу.

У листі є заява на приєднання до компанії, яку потрібно буде заповнити та докласти ті документи, які вказані, а потім відправити заявку до офісу компанії у м. Кропивницький. Пересилка буде відбуватися коштом компанії.

Також можна перейти до компанії постачальника через Приват-24. У цьому сервісі є розділ переходу постачальника газу і саме там необхідно вказати свій код, який є у листі. Ці ж самі операції можна провести через Ощадбанк та банк ПУМБ. Через дуже короткий час, відбудеться зміна постачальника блакитного палива.

Представництв у містах, де можна було б з’ясовувати питання у Нафтогазу, поки немає. Але вони планують їх відкрити, якщо буде достатня клієнтська база.

Представниця Донецької енергетичної компанії YASNO Ольга наголосила на тому, що у компанії є більше офісів на Донеччині. Компанія продає електричну енергію і зараз буде займатися ще й газом. Форма на приєднання вже почала приходити до мешканців міст Донеччини поштою й така форма є на сайті компанії. Документи можна буде відправляти через Вайбер, через електронну пошту або звичайною поштою. Унікальний код клієнт має сам отримати у Донецькоблагазі. Тариф у компанії YASNO на декілька копійок нижче ніж у Нафтогазі – 6,49 грн.

При необхідності, люди можуть на свій розсуд поміняти постачальника газу. Це можна зробити на сайтах «Газправда» та «Газотека», де є близько 40 постачальників блакитного палива. Там можна порівняти вартість блакитного палива та сервіси компаній постачальників.

Цікаво, що все питання з переплатою, яка вже відбулася, громадянам прийдеться самостійно вирішувати з попереднім постачальником «Донецькоблгаз».

Більш детально про нові правила постачання, субсидії та інше у відео з пресконференції.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі