субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нові правила маркування продуктів: які зміни очікують покупців

Новини , Суспільство , Події

Нові правила маркування продуктів: які зміни очікують покупців

views120

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 6 серпня 2019 року в Україні починають діяти нові правила маркування продуктів. Це зумовлено вступом у дію закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». За цей документ парламентарі проголосували у грудні минулого, 2018, року.

Закон був розроблений з метою імплементації санітарних і фітосанітарних стандартів Європейського Союзу. Також він сприяє забезпеченню належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, підвищує їхню обізнаність. На підставі цього документа встановлюються засоби забезпечення прав споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.

Основний принцип нового закону – надання точної, перевіреної та зрозумілої для покупця інформації про харчовий продукт. Це стосується не тільки етикеток, але й реклами їстівних продуктів.

Основні нововведення закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

Якщо раніше у споживача не було впевненості в тому, що продукт відповідає критеріям, які його влаштовують, через недостатність відповідної інформації та надмірно маленького шрифту на упаковці, то зараз все це може змінитися.
Розбираємо, в чому ще має виграти споживач з набуттям чинності нового закону.

Етикетка

  • Розмір шрифту має збільшитися до 1,2 мм (зараз вся інформація подається мікроскопічними літерами висотою 0,8 мм).
  • Всі дані про склад продукту надаються українською мовою, виробник за власним бажанням може додати переклади на інші мови.
  • Наявність у складі алергенів виділятиметься кольором, стилем або шрифтом.
  • Обов’язково вказуються всі використані при приготуванні продукту рафіновані олії та жири рослинного походження.
  • Покупець матиме інформацію про заморозку / розморожування продукту.

Доступність інформації

Якщо у точках продажу реалізується нефасований продукт, то інформація про його склад розташовується на місткостях (мішках, скринях тощо) з продуктом або поруч на окремому стенді.

Вага заморожених продуктів

Вага будь яких продуктів, які піддавались обробці через заморожування відтепер вказується без урахування льоду.

Термін придатності

З початком дії нового закону збільшиться кількість варіантів маркування терміну придатності. Наприклад, деякі продукти при зберіганні з дотриманням усіх вимог навіть у домашніх умовах можуть мати позначку «краще спожити до…». Це означає, що продукт можна вживати без шкоди для здоров’я навіть після закінчення рекомендованого строку реалізації. Продукти довгого зберігання (алкоголь, сіль, цукор тощо) за бажанням виробника можуть зовсім не містити інформації про термін придатності.

Нагадаємо. На впровадження нових етикеток і правил законом передбачено три роки. Сподіваємось, що це полегшить усвідомлений вибір споживачів і допоможе уникнути непорозумінь, які досить часто трапляються між покупцями та продавцями.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі