субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Низку пошкоджених росіянами пам'яток культури відновлять за допомогою 3D-сканерів

Світлана Макарова


Суспільство , Технології

Низку пошкоджених росіянами пам'яток культури відновлять за допомогою 3D-сканерів

views57

17.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

За підтримки міністерства культури Латвії та Ризького технічного університету до України завітала група фахівців, які здійснили 3D-сканування чотирьох пам’яток культурної спадщини, пошкоджених обстрілами військ російського агресора.

Про це повідомів Кабінет Міністрів.

Разом з українськими колегами латвійські фахівці на чолі з Бруно Деландесом протягом тижня здійснили 3D-сканування двох пам’яток у Чернігові, пошкоджених внаслідок російських обстрілів, а також двох пам’яток сакральної архітектури на Львівщині та в Києві. Отримані матеріали використовуватимуться при розробці реставраційних програм.

“Збереження культурної спадщини в часи війни - виклик, для подолання якого необхідна консолідація зусиль різних сторін - як держави, так і громадянського суспільства, фахових спільнот. Ми дуже вдячні латвійській стороні за підтримку цього проєкту з документування пошкоджень об’єктів культурної спадщини України та сподіваємося на продовження співпраці, а також дякуємо учасникам ініціативи “Штаб порятунку спадщини” за допомогу в організації візиту латвійських колег”, - сказала заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Зазначається, що Латвія має 20-річний досвід у галузі документування надзвичайних ситуацій та діагностики стану об’єктів культурної спадщини під час збройних конфліктів. Подібну технічну допомогу уряд Латвії надавав Іраку у 2005-2006 роках. Такі ж технології використовувалися для документування об’єктів, занесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у зонах бойових дій в Іраку та Сирії.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано близько 400 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини та культурних інституцій.