неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Низка країн допомагають росії отримувати товари подвійного значення в обхід західних санкцій

Світлана Макарова


Економіка , За кордоном

Низка країн допомагають росії отримувати товари подвійного значення в обхід західних санкцій

views98

16.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Попри жорсткі санкції, росія продовжує отримувати західні товари завдяки пособництву групи країн, які перетворилися на «перевалковий пункт». 

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними видання, експорт так званих товарів подвійного призначення з США і ЄС до Вірменії, Грузії, Киргизстану, Узбекистану і Казахстану зріс з 14,6 млрд доларів у 2021 році до 24,3 млрд доларів минулого року. 2022-го ці країни разом збільшили експорт у росію майже на 50%, сказано в матеріалі.

Зокрема, минулого року США та ЄС експортували у Вірменію інтегральні схеми на суму понад 8,5 млн доларів — це більш ніж у 16 разів перевищує обсяг експорту в 2021 році (530 тисяч доларів). Експорт схем з Вірменії в Росію зріс із менш ніж 2 тис. доларів у 2021-му до 13 млн доларів. Схожа ситуація з постачанням західних лазерів у Киргизстан та вимірювальних приладів в Узбекистан.

У матеріалі сказано, що західні технології, які отримує країна-агресор, мають вирішальне значення для повномасштабної війни проти України з огляду на «обмежені можливості» Росії замінювати західні компоненти власними.

Журналісти також зауважили різке зростання експорту товарів для дому — за словами західних чиновників, у росії розбирають деяку техніку заради чипів. Так, після зростання імпорту пральних машин з ЄС експорт побутової техніки з Узбекистану в росію зріс приблизно з 90 тисяч доларів за рік до цього до 10,6 млн доларів.

Також на території країни-агресора з'явилися компанії, які пропонують клієнтам імпорт товарів із США чи Європи в третю країну, а потім відправлення їх до росії, пише WSJ.

Нагадаємо, у 2022 році ФБР розслідувала шляхи потрапляння точної техніки виробництва США до російських військових.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі