п’ятниця, 20 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Німецька прокуратура звинуватила російську розвідку у причетності до вбивства чеченського командира в Берліні

За кордоном , Новини

Німецька прокуратура звинуватила російську розвідку у причетності до вбивства чеченського командира в Берліні

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Федеральні прокурори Німеччини заявили про причетність осіб з російської розвідки до скоєння вбивства в серпні цього року в місті Берлін грузинського громадянина Зелімхана Хангошвілі, колишнього чеченського командира.

Про це стало відомо агентству Reuters з надійного джерела у правоохоронних органах. У такий спосіб агентство підтвердило інформацію, котру раніше повідомив німецький мовник ARD.

Така новина може сприяти збільшенню напруги між Німеччиною та її західними партнерами й Російською Федерацією так, як це відбулось після отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Зелімхан Хангошвілі брав участь у другій чеченській війні проти військ РФ на Північному Кавказі у 2001-2005 роках. Він був польовим командиром та союзником президента Чечні Аслана Масхадова. Хангошвілі вбили пострілом у голову в центральному парку Берліна в серпні, під час відвідин мечеті.

Джерело, що відмовляється називати своє ім’я, розповіло про існування доказів того, що за цим злочином стоїть іноземне розвідувальне агентство. З цієї причини вже цього тижня справу передадуть у федеральну прокуратуру.

Підозрюваного було затримано невдовзі після скоєння злочину, і тижневик «Der Spiegel» повідомив, що паспортні дані затриманого свідчать про те, що він пов’язаний зі спецслужбами РФ.

Прокуратура Берліна, котра дотепер займалася даною справою, повідомила, що підозрюваного арештували, коли той хотів позбутися знаряддя вбивства та велосипеда, на якому їхав, у річці Шпрее.