середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Німеччина відклала запуск європейського продовження «Північного потоку-2»

Економіка

Німеччина відклала запуск європейського продовження «Північного потоку-2»

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Початковий план передбачав запуск 1 січня 2021 року.

Про це йдеться в повідомленні компанії-оператора Gascade.

Запуск другої нитки газопроводу Eugal, призначеного для прийому газу «Північного потоку-2», і його вихід на повну потужність перенесений з початку 2021 року на 1 квітня.

«Eugal (European Gas Pipeline Link) вийде на повну потужність до другого кварталу 2021 року. Причина нового графіка – непередбачені затримки в будівництві газової інфраструктури», – повідомляє Gascade.

Перша нитка Eugal потужністю 30,9 мільярда кубометрів газу на рік початку працювати 1 січня. Нитка тимчасово транспортує частину газу, що надходить по першому російсько-німецькому газопроводу «Північний потік», проте після введення другої нитки пропускна здатність Eugal повинна досягти 55 мільярдів кубометрів газу в рік.

Читайте також: Росія не може запустити «Північний потік-2» через санкції: планується переорієнтувати його на Калінінград 

Загалом «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його реалізує Nord Stream 2 AG з єдиним акціонером – «Газпромом». Європейські партнери (Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall) сумарно фінансують проект на 50%, тобто на суму до 950 мільйонів євро кожен.

Нагадаємо. США розширили санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2». Санкції тепер будуть застосовуватися, в тому числі проти компаній, що надають послуги, потужності або фінансування для поліпшення або установки устаткування суден, які будуть продовжувати будівництво трубопроводу по дну Балтійського моря.

Сполучені Штати ввели санкції проти «Північного потоку-2» в кінці 2019 року. Після цього європейські підрядники «Газпрому», які займалися укладанням трубопроводу, припинили роботу і відкликали судна, наприклад, швейцарська компанія AllSeas.

Згодом російська влада заявила, що РФ здатна самостійно добудувати газопровід. Після цього в США з’явилися ще кілька проектів санкцій проти «Північного потоку–2».

У США готують додаткові санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2». Нові санкції торкнуться страхових фірм і компаній з технічної сертифікації. Росії не вдасться пройти потрібну сертифікацію перед початком роботи навіть у разі закінчення будівництва.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі