середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Німеччина схвалила більше 1100 українських дипломів

За кордоном , Новини , Освіта

Німеччина схвалила більше 1100 українських дипломів

views123

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Минулого року Німеччина повністю або частково визнала професійну кваліфікацію 36400 спеціалістів, котрі здобули освіту та одержали свої дипломи за межами країни. У 2018 році схвалили на 20% більше заявок, ніж у 2017-му. Нові дані було опубліковано Федеральним статистичним відомством.

Передусім мова йде про медичну освіту. 61% усіх схвалених заяв на підтвердження кваліфікації стосується лікарів і медперсоналу. Потім за кількістю визнаних дипломів лідирують інженери, педагоги та вихователі.

Найбільшу кількість заявок схвалили від спеціалістів із Сирії (4800). Далі в рейтингу країн з максимальною кількістю визнаних дипломів йдуть Боснія і Герцеговина, Польща та Сербія. Україна і Росія входять до десятки країн, фахівці з яких минулого року досить часто звертались із запитом про підтвердження своєї кваліфікації.

Від українських фахівців німецькі відомства одержали 1656 звернень. Велика кількість заявок надійшла від лікарів, медсестер, інженерів, викладачів та вихователів. Трохи менше ― від стоматологів, фармацевтів, менеджерів. 1128 дипломів про освіту, отриману в українських освітніх закладах, було визнано в повній мірі або частково. В разі часткового визнання фахівцю пропонують пройти підвищення кваліфікації.

З Росії надійшло більш як 1500 заявок. Переважна більшість від лікарів, вчителів, вихователів, інженерів та медперсоналу. Повністю або частково було схвалено дипломи приблизно тисячі осіб.

Загалом у 2018 році розглянули 5500 заявок. В першу чергу мова йде про так звані регламентовані спеціальності (reglementierte Berufe), які вимагають процедури державного допуску. В Німеччині за цими спеціальностями не дозволяється працювати без офіційного визнання професійної кваліфікації. Насамперед, це медична сфера та сфера освіти.

Для того, щоб працювати за нерегламентованою професією в Німеччині, можна обійтися без формального визнання документів про освіту. До таких професій належать, до прикладу, продавець, офіс-менеджер, програміст. Але можна добровільно пройти перевірку на відповідність кваліфікації стандартам Німеччини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі