понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Німеччина намагається обійти газову директиву ЄС на користь «Північного потоку-2»

За кордоном , Новини

Німеччина намагається обійти газову директиву ЄС на користь «Північного потоку-2»

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Як повідомляє німецьке видання Bild, уряд цієї країни розробив поправки до закону, спрямовані на те, щоб захистити нову гілку російського газопроводу від правил газової директиви ЄС.

Особливість газової директиви Євросоюзу в тому, що оператор газопроводу має бути незалежним від компанії-постачальника. Ці правила стосуються не тільки європейських суб’єктів, а й компанії з третіх країн. Зокрема, вони розповсюджуються на «Північний потік-2».

Для «Газпрому» це означає, що він не може одночасно володіти газопроводом й торгувати газом, який по ньому подається. Це унеможливлює роботу російського монополіста на європейському ринку. За внутрішнім російським законодавством це єдина компанія, яка має право на експорт блакитного палива за кордон.

Німецький уряд знайшов шпарину в європейській газовій директиві. Вона робить винятки для раніше збудованих газопроводів: їм надається привілейований статус, щоб вони могли отримати ту вигоду, на яку розраховували. Тобто для них правила гри залишаються незмінними. Датою Х вважається 23 травня поточного року.

З документів, які потрапили до редакції Bild, видно, що в поправці, яку представила правляча коаліція, змінено одне з формулювань. Замість точної дати використовується вираз «існуючі інвестиції». Якщо ця поправка буде прийнята, то «Північний потік-2» теж підпаде під її дію та буде виключений з обмежень, які накладає газова доктрина ЄС.

Уряд запропонував ці зміни всього за 2 дні до голосування за проєкт, тобто 5 листопада. Як зазначається у публікації Bild, поправка настільки явно порушує правила ЄС, що скоріш за все Брюссель вважатиме її неприйнятною.