субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нідерланди відхилили пропозицію Москви судити підозрюваних у справі збиття літака рейсу MH17

За кордоном , Новини

Нідерланди відхилили пропозицію Москви судити підозрюваних у справі збиття літака рейсу MH17

views96

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нідерланди відхилили пропозицію Москви щодо кримінального переслідування трьох росіян, яких підозрюють у причетності до катастрофи рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у 2014 році.

Про це повідомляє RFERL.  

12 лютого міністр юстиції Нідерландів Ферд Грапперхаус заявив, що Москва направила лист з проханням розглянути питання про передачу кримінального переслідування трьох підозрюваних з Нідерландів до Москви. Лист було отримано ще у жовтні 2019 року. Нідерланди відмовили.

«Міністерство юстиції та безпеки відповіло, що передача нідерландською владою кримінального провадження щодо трьох російських підозрюваних не є варіантом і не була прийнята до уваги», – написано в листі до парламенту.

За словами міністра, суд над підозрюваними «є важливим кроком у встановленні істини і справедливості для всіх 298 жертв рейсу MH17 і їх родичів. Уряд повністю впевнений в незалежності і якості нідерландського правосуддя».

У статті йдеться, що троє російських громадян і четвертий підозрюваний, громадянин України, проживають в Росії. Вказується, що малоймовірно те, що хтось із чоловіків буде присутнім на суді, тому що ні Росія, ні Україна не допускають екстрадицію своїх громадян. Тож, якщо справа дійде до суду, то підозрюваних-російських громадян Ігоря Гиркина, Олега Пулатова і Сергія Дубинського, а також громадянина України Леоніда Харченка-можуть судити заочно за голландським законодавством.

«Ще один підозрюваний, Володимир Цемах, був серед 35 полонених, відправлених в Москву з Києва 7 вересня, коли 70 осіб були захоплені під час боїв на сході України. СКП благав президента України Володимира Зеленського залишити Цемаха під українським арештом, але президент Росії Володимир Путін, як повідомляється, наполягав на тому, щоб Цемах був включений в обмін, інакше обмін буде скасовано», – йдеться у статті.

Нідерланди очолюють міжнародне розслідування за фактом катастрофи 17 липня 2014 року літака MH17, в результаті чого загинули всі 298 осіб, що знаходилися на борту. Близько двох третин жертв були громадянами Нідерландів.

«Москва захопила контроль над Кримським півостровом в березні 2014 року і підтримує сепаратистів, які контролюють частини східних українських областей Донецька і Луганська у війні, яка вбила близько 13 000 чоловік з квітня цього року. Пасажирський літак був збитий в зоні конфлікту над територією, непідконтрольною уряду».

Міжнародна слідча група в 2016 році оголосила, що ракетний комплекс «Бук», використовуваний в збитті літака, прибув з Росії, а потім у травні 2018 року прийшла до висновку, що 53 зенітна ракетна бригада Росії перевезла «Бук» у 2014 році в Україну і з України.

Росія заперечує свою причетність до катастрофи.

Перше слухання по цій справі було призначено на 9 березня і проходитиме в будівлі суду з високим рівнем безпеки недалеко від амстердамського аеропорту Схіпхол.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі