вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нідерланди допитали Цемаха і саме тому просили не віддавати

Новини , Події

Нідерланди допитали Цемаха і саме тому просили не віддавати

views122

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нідерландськи слідчі таки мали змогу допитати ключового свідка по справі МН17 і саме тому вчергове звернулися до України з закликом не віддавати Володимира Цемаха Росії.

Про це сьогодні написав голова МЗС Нідерландів Стефан Блок у листі до парламенту.

За даними видання De Telegraaph та телеканалу NOS, які цитують цей лист, Блок заявив, що нідерландські слідчі все ж таки допитали Цемаха перед тим, як його обміняли на українських в’язнів. І що Україна після попереднього тиску Нідерландів відклала передачу цієї людини до РФ на час, якого потребував допит.

Саме після допиту вони ще раз звернулись до України з закликом не віддавати підозрюваного (не свідка), тому що є велике побоювання, що тепер, коли він вже знаходиться на території Росії, його неможливо буде притягнути до відповідальності.

«Уряд даремно намагався дійти до найвищого рівня керівництва, намагаючись переконати Україну, що Цемах не повинен бути частиною більшого обміну в’язнями», – цитують місцеві ЗМІ лист Блока до уряду Нідерландів.

Нагадаємо. Сьогодні, 7 вересня, відбувся масштабний обмін між Росією і Україною. Президент України Зеленський звернувся до народу України та журналістів в «Борисполі» з промовою, де заявив, що повернення Цемаха узгоджено з європейськими партнерами і його допитали.

«Допитали. Допитали і не тільки перед поверненням. Ми разом з європейськими лідерами обговорили час, який був потрібен для проведення додаткового допиту. Всі слідчі дії – ми все це зробили».

Однак жодного слова про результати допиту та про те, що Нідерланди саме після цього ще раз звернулись з закликом не відпускати з України вже підозрюваного, а не свідка трагедії Володимира Цемаха, не було.  

Про те, що Цемах не є важливою фігурою та взагалі він – «піар для європейських лідерів» за кілька днів до обміну заявила і Представник Кабміну України Ірина Верещук.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі