неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нідерландська прокуратура звернулась до Росії із закликом про видачу Цемаха

За кордоном , Новини

Нідерландська прокуратура звернулась до Росії із закликом про видачу Цемаха

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура Нідерландів звернулась до Росії з проханням екстрадувати Володимира Цемаха, який підозрюється в причетності до катастрофи малайзійського літака рейса МН17 на Донбасі, що сталася у 2014 році. Про це повідомляється в голландській газеті De Volkskrant.

Володимир Цемах являється одним із 35 затриманих українською владою, котрих 7 вересня доставили до Москви в рамках обміну двох держав.

Після здійснення обміну засуджених та ув’язнених між Україною та Росією, українським президентом Володимиром Зеленським було зроблено заяву про те, що Цемаха напередодні відправки до Москви було допитано голландськими слідчими. Саме через це в українського лідера були побоювання, що обмін не відбудеться. При цьому, пропрезидентська партія «Слуга народу» заявила, що взагалі не вважає Цемаха важливою фігурою і наполягала на включення його до обміну.

Нагадаємо. 5 вересня київським апеляційним судом було звільнено з-під варти підозрюваного у справі катастрофи малайзійського літака рейсу МН17 на Донбасі Володимира Цемаха під особисте зобов’язання.

В російських виданнях «Интерфакс» та «Комерсантъ» пояснюють звільнення Цемаха домовленостями України та РФ про обмін ув’язненими. За їхньою інформацією, влітку цього року, під час роботи над узгодженням переліку з обох сторін, Україна викреслила зі свого списку Цемаха. В Кремлі натомість викреслили зі свого списку українського кінорежисера Олега Сенцова.

Трохи згодом сторони відновили переговори щодо внесення до списку українського режисера та екскомандира ППО бойовиків. Зважаючи на рішення київського суду, сторони домовились, повідомляє «Комерсантъ».

Колишній командир ППО бойовиків Володимир Цемах був затриманий українськими спецслужбами в місті Сніжне наприкінці червня. Під час такої зухвалої операції загинув український військовослужбовець.

Цемаху було висунуто стандартне для бойовиків звинувачення ― «участь у терористичній операції», стаття 258-3 Кримінального кодексу. У Bellingcat мали надію, що цей арешт істотно вплине на розслідування слідчої групи JIT щодо катастрофи малайзійського боїнга, тому що саме Цемах, начебто, допомагав приховати ракетну установку «Бук» та частину її екіпажа 17 липня 2014 року ― повідомляв він у 2015 році.

Коли 30 серпня 2019 року почалось обговорення про ймовірний обмін полоненими між Україною та Росією виникло занепокоєння, що Україна може видати Кремлю «ключового свідка». Саме через Цемаха обмін не стався. Правоохоронцями Нідерландів було повідомлено про намір допитати Цемаха, а європейські депутати закликали українського президента не віддавати його Росії. Після допиту слідчі Нідерландів перевели Цемаха зі статусу свідка у підозрюваного і ще раз звернулися до української влади з закликом не віддавати його Росії, тому що не зможуть притягнути його до кримінальної відповідальності. 

Зараз же «важлива складова обмінного фонду» Володимир Цемах вже знаходиться в Росії, і мало хто може передбачити, як взагалі складеться ситуація (які він тепер дасть свідчення, як вони зміняться після втручання російських спецслужб, та чи буде взагалі живим підозрюваний через деякий час). 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі