середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Неважко зрозуміти, чому Росія не бажає віддавати кордон – ОБСЄ знов виявили російські РЕБ

Новини , Політика

Неважко зрозуміти, чому Росія не бажає віддавати кордон – ОБСЄ знов виявили російські РЕБ

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Місія ОБСЄ на Донбасі вчергове виявила новітні російські комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ). І це свідчить про продовження зусиль Росії з «глушіння» безпілотників СММ, перешкоджання її роботі на окупованих територіях, а також пояснює категоричне небажання російської сторони повертати кордон Україні – не буде можливості перекидати важке озброєння на Донбас.

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє «Укрінформ».  

«Неважко зрозуміти, чому російська сторона настільки категорична у своєму небажанні повертати контроль над кордоном уряду України. Якщо це буде зроблено, то російське важке озброєнням та системи озброєння не зможуть надходити в Україну».

Дипломат привів як приклад нещодавні виявлення місією кількох різних комплексів РЕБ.

«І тут я хочу звернути вашу увагу на нещодавнє виявлення Спеціальною моніторинговою місією трьох комплексів радіоелектронної боротьби (Р-330Ж «Житель», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ») та активну радіолокаційну станцію (1РЛ134 «Дунай») біля окупованої Росією Вербової Балки», – заявив Цимбалюк.

Він підкреслив, що залякування спостерігачів для запобігання запуску ними міні-БПЛА укупі з використанням таких систем «глушіння» сигналів БПЛА Місії ОБСЄ «залишається важливим елементом триваючих зусиль Росії щодо перешкоджання діяльності СММ в окупованих районах Донбасу».

Очільник української місії при ОБСЄ акцентував увагу й на регулярні обмеження свободи пересування спостерігачів ОБСЄ на окупованих територіях. І привів дані СММ, згідно яких, лише з початку 2020 року, Місія зазнала «обмеження своєї свободи пересування 169 разів, в тому числі 163 рази у непідконтрольних уряду районах».

Нагадаємо. 16 лютого місія СММ ОБСЄ за допомогою безпілотника дальнього радіуса дії зафіксувала 3 комплекси радіоелектронної боротьби (Р-330Ж «Житель», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ») та функціонуючу радіолокаційну станцію (1РЛ134 «Дунай») біля н. п. Вербова Балка (непідконтрольний урядові, 28 км на південний схід від Донецька).

14 лютого на засіданні Постійної ради ОБСЄ говорили про те, що Росія забороняє спеціальній місії ОБСЄ користуватися будь-якими інструментами спостереження, включаючи біноклі та БПЛА. Крім того, не дозволяють ініціювати розмови із перехожими.

14 лютого заступник глави місії США при ОБСЄ Гаррі Кеміан заявив про те, що Україна виконала низку кроків у напрямку імплементації Мінських домовленостей. Водночас Росія не виконала жодного свого зобов’язання щодо поліпшення безпекової ситуації на Донбасі.

8 лютого очільник місії США при ОБСЄ Джеймс Ґілмор ІІІ заявив, що Росія перешкоджає роботі ОБСЄ, не пускає спостерігачів та обмежує можливості місії у зоні конфлікту. Вона не виконує ті обов’язки, що взяла на себе у Мінських угодах.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі