неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нерухомість на українському ринку дорожчає

Новини , Суспільство

Нерухомість на українському ринку дорожчає

views131

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Перш за все, тенденція пов’язана з поверненням відпочивальників, початком навчального року та закінченням сезонних робіт.

Оренда

Аналітик з нерухомості Сергій Костецький зазначає, що наразі найбільшим попитом для оренди користуються однокімнатні квартири вартістю від 4 до 8 тисяч гривень на місяць.

Підтвердження цьому можна знайти й на сайтах нерухомості. При цьому факторами, що найбільше впливають на ціноутворення, є розташування та ремонт житла. Так, в центрі Києва можна орендувати однокімнатну квартиру за 10–12 тис. грн на місяць, однак без меблів та зі старим ремонтом. Квартира з технікою для зручного життя коштуватиме близько 15 тис., а елітна — понад 25 тис. грн. Фінансово вигідніше винаймати однокімнатку у районах подалі від центру — там досі можна знайти охайне житло за 5–7 тис. грн.

Подібні ціни зараз і біля моря. В Одесі вартість оренди починається від 5 тис. грн у спальних та від 12 тис. грн у приморських районах. Для тих, хто шукає дешевше, є шанс винайняти радянську квартиру у передмісті всього за 2–3 тис. грн.

Найлояльнішими до орендарів є західні міста. У Львові недалеко від центру можна знайти однокімнатну з непоганим ремонтом за 5 тис. грн, а для невибагливих — з ремонтом часів СРСР за 3 тис. грн. Житло у центрі міста від дизайнера коштуватиме приблизно 16 тис. грн на місяць.

Харківські ціни також у рамках можливого. Оренда однокімнатної квартири зі старим ремонтом у спальному районі обійдеться у 3–4 тисячі, а з новішим оздобленням — у 5–6 тис. грн. на місяць. У центрі квартира без техніки коштуватиме 8 тис., а з євроремонтом — близько 12 тис. грн.

Продаж

Крім того, зросла вартість і купівлі/продажу нерухомості. Як повідомляє Держстат, середня ціна придбання первинного житла збільшилася на 6 %, а вторинного — на 11,9 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експерти стверджують, що на цьому зростання цін призупиниться. Наразі на купівлю житла є попит, а тому продаж нерухомості восени збільшиться на 12–17 %.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі