субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Неприємно, але я цілий»: керівник патрульної поліції показав на собі дію електрошокера Taser (відео)

Суспільство , Події

«Неприємно, але я цілий»: керівник патрульної поліції показав на собі дію електрошокера Taser (відео)

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

МВС запропонувало ВР розширити підстави застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії. А керівник патрульної поліції Євгеній Жуков показав на собі, як нелетальна зброя – електрошокер Taser – діє при застосуванні.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Твіттері.

«Керівник патрульної поліції України Євгеній Жуков випробував на собі дію електрошокеру Taser. Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює правопорушника, але не завдає небезпечних поранень. Неприємно, але ефективно та менш небезпечно», – зазначив Аваков.

Варто зазначити, що Національна поліція України ще у вересні отримала на озброєння електрошокери Taser, які використовують правоохоронці 107 країн.

Читайте також: Аваков просить ВР розширити права поліції щодо застосування електрошокерів

За словами Жукова, Taser Х2 – електрошокер стримувальної дії, який допомагає на короткий час знерухомити правопорушника, не завдаючи йому при цьому шкоди для здоров’я. Він використовується у США, Канаді, Великій Британії, Франції, Австралії, Німеччині, Ізраїлі та ще у ста країнах світу.

Електрошокер здатен автоматично отримувати та записувати всі дані при його застосуванні.

«Taser допомагає на короткий час знерухомити правопорушника, якщо ситуація вимагає екстрених заходів. Він автоматично записує час місце та тривалість кожного використання та зберігає цю інформацію. Сьогодні – це безпечний спосіб зупинити правопорушника з мінімальним ризиком заподіяти шкоду йому та поліцейському», – сказав Жуков.

Крім того, керівник українських патрульних показав наслідки використання цього електрошокера на собі. При цьому його підтримували помічники.

Відповідне відео було опубліковано на офіційному Youtube-каналі Патрульної поліції України.

«Це було доволі неприємно, але я цілий та здоровий. Мої м’язи максимально скоротилися, але я весь час був притомний та міг вільно дихати. Щойно Taser вимкнувся, неприємні відчуття пройшли. Наразі я почуваю себе, як після виснажливого тренування та точно не готовий вступати в бійку», – зазначив Жуков.

Законопроєкт № 4375 про розширення підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії зареєстровано 13 листопада 2020 року.

Проєктом пропонується дозволити застосовувати електрошокери у разі:

  • затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
  • затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  • затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі