субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Неповнолітніх дітей більше не прийматимуть до дитячих будинків

Новини , Суспільство

Неповнолітніх дітей більше не прийматимуть до дитячих будинків

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 2020 року неповнолітніх дітей більше не будуть влаштовувати у дитячі будинки. Проте діти, які на цей час перебувають там, зможуть залишитись до 2023 року.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль, повідомляє пресслужба Донецької облдержадміністрації.  

Під час наради Коваль повідомив, що вже з 2020 року в дитячі будинки не будуть влаштовувати неповнолітніх, замість цього у планах держави є налагодження проживання і виховання з рідними батьками. Лише у разі, якщо це зробити буде неможливо, цих дітей направлятимуть до прийомних/патронатних сімей або дитячих будинків сімейного типу.

Крім того, міністр підкреслив, що вже цього року влаштування неповнолітніх в дитячі будинки стає платним. Проте паліативної-реабілітаційні центри займуться і дітьми з особливими потребами, і допомогою дітям, які виховуються в прийомних сім’ях .

«Діти зможуть жити в будинках дитини до 2023 року. До 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативної-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу всім дітям, незалежно від їх соціального статусу і віку», — повідомив Коваль.

Раніше Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що уряд має намір вдвічі скоротити кількість інтернатів в країні за найближчі 4 роки.

«На утримання інтернатів держава щороку виділяє близько 12 млрд грн, на дитину в середньому виходить близько 10 тис. грн/місяць. З цих 10 тис. грн безпосередньо на дитину витрачається лише 15%, решта 85% — це зарплата персоналу і комунальні видатки інтернатів. Так не буде! Протягом 4 років потрібно вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні та кількість дітей в них», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі