субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Немає сумнівів, що Boeing рейсу MH17 збив російський Бук – Нідерланди заявили про свідка запуску ракети (відео)

Новини

Немає сумнівів, що Boeing рейсу MH17 збив російський Бук – Нідерланди заявили про свідка запуску ракети (відео)

views120

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міжнародна Спільна слідча група (JIT) заявила, що у них є свідок запуску ракети по малайзійському Boeing рейсу MH17, який було збито в небі над Донбасом у 2014 році.

Про це заявив нідерландський слідчий, голова JIT Фред Вестербеке під час американського суспільно-політичного телешоу “60 хвилин” на каналі CBS.

Він наголосив, що взагалі немає сумнівів у тому, що ракетна система «Бук», за допомогою якої був зроблений постріл, належала саме 53-ій бригаді збройних сил Російської Федерації. І «є свідок запуску ракети».

«Я б сказав, що у мене є очевидець. Але не сказав, скільки їх», – наголосив Вестербеке.

Слідчий додав, що Росія взагалі мала надати усю інформацію і докази, але не допомагала у розслідуванні упродовж останніх п’яти років.

«Вони мали б сказати нам на другий день після того, як це відбулося… Сказати: «Ми зробили помилку» або «Те, чого не мало трапитися». Вийти вперед. Це те, що вони повинні були, але ніколи не робили», – підсумував Вестербеке.

Нагадаємо. Малайзійський Боїнг-777 рейсу MH17 був збитий 17 липня 2014 року в районі смт Первомайське (раніше – Сніжнянська міська рада Донецької області, зараз – територія, підконтрольна «ДНР») за допомогою зенітно-ракетного комплексу «Бук» з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

В авіакатастрофі загинули 298 осіб, які перебували на борту, в тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії. Австралія та Нідерланди звернулися до Росії із закликом прийняти на себе державну відповідальність за те, що сталося та співпрацювати з ними для забезпечення правосуддя.

У вересні 2016 року, Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук» 9M38, запущеною з контрольованою незаконними збройними формуваннями території на сході України.

Міжнародна спільна слідча група повідомила, що «Бук», з якого збили літак, належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських збройних сил, яка дислокується в Курську.

27 червня 2019 року українські спецслужби вивезли одного із свідків збиття Боїнгу Володимира Цемаха, мешканця Сніжного, з окупованої території. Він мав дати свідчення у суді, але Україна віддала фігуранта справи МН17 Росії в рамках обміну полоненими.

Пропрезидентська партія «Слуга народу» заявила, що не вважає Цемаха ключовим свідком і що він не є важливою фігурою.

Всі шість українських прокурорів у справі про катастрофу рейсу МН17 на Донбасі у 2014 році були звільнені. Серед них також двоє прокурорів, які від імені України входили до Спільної слідчої групи (JIT).

На сайті Окружного суду Гааги з’явилася інформація, що принаймні один із підозрюваних у справі Boeing MH17 на Донбасі (підполковник спецназу ГРУ РФ Олег Пулатов. – Ред.) виявив бажання взяти участь у судовому процесі з розслідування катастрофи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі