субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Немає людини – немає проблеми»: Дисидент Софяник повідомив, як його родині вдалося виїхати з Криму

Суспільство , Право

«Немає людини – немає проблеми»: Дисидент Софяник повідомив, як його родині вдалося виїхати з Криму

views135

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Севастопольський плавець-марафонець, дисидент Олег Софяник повідомив, що його дружині з дітьми вдалося виїхати з анексованого Криму. Зараз вони перебувають в одному з міст Дніпропетровської області.

Про це Софяник розповів кореспонденту Крим.Реалії.

За його словами, після того, як він був вимушений переїхати з Криму без дружини Анжеліки та дітей, вона, залишаючись у Севастополі, «перебувала у великій небезпеці».

«На неї тиснули російські силовики, ФСБ. Її викликали в ФСБ, в поліцію. Питали, де я, чим займаюся, де живу, а потім вони намагалися сфабрикувати кримінальну справу проти дружини, нібито за крадіжку 100 тисяч рублів у родича. 3 червня в будинку був багатогодинний обшук. Її викликали на допит, вона пройшла поліграфію. Причому всі питання були не з приводу крадіжки, а з приводу мене», – розповів Софяник.

Він розповів, що дружина двічі намагалася покинути Крим, але з різних причин їй відмовляли. На його думку те, що їй вдалося цього разу виїхати з півострова, пов’язане з суспільним резонансом.

«Перша спроба була 19 червня, друга спроба виїхати була 5 липня і ось вчора 9 жовтня на рідкість дуже швидко випустили. Вона тільки підійшла на КПВВ «Чонгар», дала документи прикордонникам, вони їй сказали – ми вас пам’ятаємо, зараз поїдете, ми вас пропустимо. Мабуть, була велика громадська кампанія, був великий шум у ЗМІ, це вплинуло на російську владу. Навіщо тримати людину, нехай їде. Немає людини, немає проблеми. Таким способом намагаються витісняти людей», – поділився плавець.

Читайте також: Кримчанин та дисидент Олег Софяник звернеться до ЄСПЛ за фактом порушень його прав з боку Росії

Сама ж Анжеліка повідомила, що приїхала разом з дітьми до чоловіка приїхала пізно ввечері. Вони не бачились «4 місяці і 7 днів».

«Я виїхала з дітьми. Молодшому синові півтора року, а старшому 12 років», – розповіла Анжеліка.

Зараз вона перебуває разом із родиною в одному з міст Дніпропетровської області.

Нагадаємо. Олег Софяник є відомим севастопольським плавцем-марафонцем, рекордсменом Книги рекордів України. Він дисидент. За відмову від служби в армії і громадянства СРСР його примушували до психіатричного лікування.

14 листопада 2019 року російські силовики затримували Олега Софяника на адміністративному кордоні між Кримом і Херсонщиною. До цього він здійснив заплив від мису Лукулл (на заході Криму) до бухти Омега в Севастополі. Відстань у 30 км він подолав за 10 годин – без відпочинку і супроводу. Цей заплив Софяник присвятив 75-річчю депортації кримських татар.

2 червня Олег Софяник покинув територію анексованого Криму і заявив, що ФСБ Росії заборонила йому в’їзд на півострів. Він намагався виїхати на материкову частину України з Криму ще 17 квітня, але російське прикордонне управління ФСБ не дозволило йому це зробити. Після цього він розповів, що подав заяву про вихід з громадянства Росії.

Раніше Софяник заявив про фабрикацію справи підконтрольною Росії владою анексованого Кримського півострова проти його дружини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі