субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Не так страшне фізичне насилля, як психологічне та експерименти ФСБ – Микола Карпюк (відео)

Російська агресія

Не так страшне фізичне насилля, як психологічне та експерименти ФСБ – Микола Карпюк (відео)

views123

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росіяни знущались над полоненими українцями не тільки фізично. Вони по декілька днів не давали спати, відпрацьовували різноманітні методи та технології, а також проводили експерименти, відслідковуючи дію психотропних препаратів.

Про це журналістам розповів один із звільнених у вересні 2019 року заручників Кремля Микола Карпюк.

«Як тільки стемніло, виводять на коридор – наручники, руки за спину, одягають на голову целофановий кульок, скотчем перемотують, сюди ватка, щоб знизу нічого не бачили – і виводять. Хвилин 10-15 їдемо, заводять у якесь приміщення, піднімають на 4 поверх. Клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла – і починає йти електричний струм через тіло. З різними періодами: ривками, протягом певного часу – воно неприємне таке відчуття. Це те, що зі мною робили…».

Колишній політв’язень Кремля говорить, що основні знущання мали не ту мету, яка б змусила полонених надати про себе фальшиві свідчення. Зокрема, про участь у російсько-чеченській війні. Вони хотіли побачити як буде вести себе людина, коли їй вводять психотропні препарати або вживляють під шкіру чіп.

«Мені здається, що це було певне проведення експериментів ФСБшників. Як людина поводиться в тій чи іншій ситуації, на що здатна в тому чи іншому стані. На Північному Кавказі вони відпрацьовували багато методів і технологій. Тортури – це одне, а й ще ж застосування психотропних препаратів. На мені теж це відпрацьовували. І встановлення імплантів», – розповів Карпюк.

Але, за словами Карпюка, йому все ж дісталось менше, ніж тому ж Станіславу Клиху. Тому взагалі прийшлося витримати таких знущань більше за інших. Саме йому росіяни вставили під шкіру чіп, після чого його психіка не витримала.

«Над ним дуже серйозно познущалися. Ми виїжджали разом на суд. І в суді були в клітці разом.  Коли 15 вересня 2015 року він показав мені свої коліна, лікті, показав, як у нього сильно зчесана шкіра, я був просто дуже серйозно вражений», – говорить Карпюк.

Микола пригадує ситуацію, що йому не давали спати кілька днів і тому почалося марення.

«У мене вийшло так, що чотири ночі були катування, на п’яту ніч катувань уже не було, але в цю ніч у зв’язку з тим, що не давали спати, я просто втратив там свідомість – увійшов у стан марення, і очнувся уже в камері. На шосту добу мене перевели в камеру».

І ось коли його перевезли з клітки до камери та він прийшов до тями, то почув шукати на собі чіп, який начебто вживили росіяни. Але не знайшов і подумав, що це йому наснилось. Аж поки не побачив шрам у Станіслава Клиха і не поговорив з ним. Тоді стало все на свої місця – він у напівсні чув розмови утримувачів про чіпи, але йому не встановили, на відміну від Клиха.

Нагадаємо. Микола Карпюк –​ один із лідерів партії УНА-УНСО. Був затриманий ФСБ Росії у березні 2014 року на українсько-російському кордоні. Разом з іншим українцем, Станіславом Клихом звинувачений Росією в «участі у Першій чеченській війні». Російський суд призначив покарання на строк 22,5 років ув’язнення. Міжнародні правозахисні організації визнали його політв’язнем.

Станіслав Клих – український журналіст та історик, затриманий у Росії в серпні 2014 року, нібито «за участь у Першій чеченській війні». Засуджений російським судом до 22,5 років ув’язнення. Міжнародні правозахисні організації визнали його політв’язнем. Через 1,5 року ув’язнення український консул вперше отримав дозвіл відвідати Станіслава Клиха та Миколу Карпюка у в’язниці. 

За словами адвоката Іллі Новікова, консул «засвідчив шрами від тортур». У цей час адвокати заявили про наявність у Клиха ознак психічного розладу через пережиті тортури. 4 липня 2018 року Клиха адвокати правозахисної групи знайшли його в обласній тюремній психіатричній лікарні Магнітогорська. За їхніми словами, згоди на госпіталізацію Клих не давав, а під час перебування у лікарні Станіславу Клиху робили ін’єкції невідомих препаратів. 7 серпня його перевели назад у колонію.

7 вересня 2019 року Микола Карпюк, Станіслав Клих та інші політв’язні Кремля повернулися додому у рамках обміну полоненими між Росією та Україною в форматі «35 на 35».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі