четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Не судді погані, а немає зловживань у формулі «Роттердам +», – Трохимець

Економіка , Новини

«Не судді погані, а немає зловживань у формулі «Роттердам +», – Трохимець

views110

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Голова Асоціації енергетики України Олександр Трохимець повідомив, що експертами Національного антикорупційного бюро України не було виявлено складу злочину щодо справи по «Роттердам+». НАБУ визнало законність застосування у формулі цінового індексу АРІ2.

«Складу злочину немає. Більш того, вже неодноразово намагалися довести в суді незаконність всієї формули «Роттердам +», і з плюсом, і з мінусом, і з індексами сірки, і всі інші. Нічого не вдавалося. Справа ж не в тому, що такі у нас всі суди погані. А справа в тому, що немає ніякого злочину і немає ніяких зловживань в самій цій формулі», – розповів Трохимець.

Також він додав, що справжні ціни на вугілля були нижчими, а завдяки формулі вдавалося досягати верхньої межі ціни.

«Що само по собі говорить формула? Що повинна бути ціна вкладена в вартість виробленої електричної енергії, не більше ніж вартість вугілля середньозважена за попередній рік, за попередні 12 місяців до періоду, коли ця ціна укладається, плюс доставка в Україну. Тобто, не більше. Якщо ви здобуваєте в Україні вугілля, то ви відповідно можете вкласти менше. І питання, яке дуже часто піднімали маніпулятори, на мою думку, які формували громадську думку про злочинність «Роттердам +», що нібито у нас видобувається вугілля в Павлограді, а поруч спалиться на Дніпровській ТЕС, а вкладається вся ціна, нібито воно в Роттердамі. Насправді такого не було», – заявив Трохимець.

Варто нагадати, що 24 березня 2017 року, антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо затвердження формули «Роттердам+». 8 серпня цього року слідчі НАБУ висунули підозру шістьом особам, які фігурували у справі «Роттердам+», але жоден з них не був узятий під варту. Пізніше НАБУ надав офіційну відповідь по справі, заявивши, що у них немає жодних претензій до індексу АРІ2.

Як повідомляли у пресі, 19 серпня на президентській нараді з питань енергетики дійшли до висновку, що закуповувати вугілля з розрахунків формули «Роттердам+» виявилося дешевше, ніж імпортувати його з ПАР, США та Колумбії. Імпортна ціна складає 1,8-1,9 тисяч грн за тонну, а ціна за «Роттердам+» – 1,74 тисячі грн за тонну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі