вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Не можна передбачити, де Росія може завдати удару – ОБСЄ

Новини , Політика

Не можна передбачити, де Росія може завдати удару – ОБСЄ

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після актів збройної агресії РФ проти Грузії та України багато держав почуваються значно менш захищеними, адже передбачити, коли й де Кремль знову застосує військову силу, неможливо.

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє «Укрінформ».

Дипломат підкреслив, що Росія зневажає міжнародне право і багато держав почувають себе менш захищеними після збройної агресії проти Грузії та України.

«Цілковите зневажання Росією міжнародного права та власних зобов’язань істотно підірвали порядок, багатостороннє співробітництво і сприйняття безпеки в Європі та світі. Багато держав після актів збройної агресії РФ проти Грузії у 2008 році та України в 2014-му почуваються значно менш захищеними. Адже навряд чи можна передбачити, коли й де кремлівський режим прийме рішення про використання військової сили за межами кордонів РФ», – зазначив дипломат.

Цимбалюк наголосив, що захоплення Криму стало першим випадком у Європі після закінчення Другої світової війни, «коли з боку однієї держави було окуповано частину території та здійснено спробу анексії іншої держави».

«23 роки добросусідських відносин з Росією, які Україна намагалася розвивати після відновлення незалежності в 1991 році, нічого не важили для кремлівського режиму, котрий грубо порушив численні договори й угоди, сторонами яких були Україна та Росія», – сказав він.

Він нагадав у цьому контексті Будапештський меморандум про гарантії безпеки України, в якому Росія зобов’язалася поважати кордони нашої держави та утримуватися від застосування сили проти її територіальної цілісності й політичної незалежності. І додав, що порушення гарантій безпеки матиме довготривалий негативний вплив на зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Крім того, звернувся до присутніх іноземних делегацій із заявою про те, що мир та безпеку не можна сприймати як належне, «не треба задобрювати агресора і вдавати, ніби нічого не сталося».

Євгеній Цимбалюк закликав міжнародну спільноту зберегти єдність та відновити повагу до міжнародного права, а це означає підтримку та багатоплановий тиск на країну-агресора.

«Небажання Росії дотримуватися правил – у поєднанні з відсутністю військових рішень щодо її дій як держави-окупанта – не повинно призвести до повного демонтажу європейського безпекового порядку. Нам потрібно зберегти єдність, у тому числі шляхом сильної та ефективної політики невизнання, режиму санкцій та використання всіх наявних механізмів і активів ОБСЄ. Ми повинні відновити повагу до міжнародного права. Якщо це означає підтримання та посилення багатопланового тиску на державу-агресора, то нам потрібно це зробити», – додав дипломат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі