понеділок, 16 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Не дочекавшись дій місцевої влади, люди самі встановили пам’ятник загиблому при звільнені Лиману (фото)

Суспільство

Не дочекавшись дій місцевої влади, люди самі встановили пам’ятник загиблому при звільнені Лиману (фото)

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Лиман на Донеччині – перше місто, яке було звільнено від окупації влітку 2014 року. Боями за нього була розпочата операція зі звільнення півночі Донецької області. І саме тут загинув перший у російсько-українській війні боєць 79 десантної бригади.

Місто Лиман перейшло під контроль України  4 червня.

3 червня під час боїв за Лиман загинув Юрій Власенко з 79 окремої аеромобільної бригади. Колона десантників йшла зі сторони Райгородка. Недалеко від станцій Брусін десантники попали під обстріл з лісу. Юрій перший побачив засідку і встиг попередити своїх побратимів. Він отримав кульове поранення і помер на руках у бойових товаришів.

Це був перший вбитий у 79 десантній бригаді на цій війні.

Напад на колону стався приблизно у 250 метрах від блок-посту бойовиків, який був розміщений поруч з комплексом «Царицине», де була база російських бойовиків. Комплекс належав на той час обласному депутату Петру Цимідану, а сьогодні він голова Лиманської ОТГ.

Тільки на сьомому році російсько-української війни був встановлений пам’ятний знак майже на місці загибелі Юрія Власенка.

Варто зазначити, що до встановлення пам’ятника місцева влада Лиманщини не має жодного відношення. Пам’ятний знак був встановлений з ініціативи Євгена Воскобойникова – місцевого депутата.

Ось що сказав пан Євген на відкритті пам’ятника:

«Ми сьогодні відкриваємо пам’ятний знак Герою. Батьки загиблого не побажали, щоб сьогодні на відкритті цього пам’ятника присутня була Лиманська міська рада. Ця міська рада, яка протягом шістьох років ганьбіть пам’ять загиблих героїв. Це та міська рада, яка викидала портрети загиблих героїв з приміщення Лиманської міської ради. Це та Лиманська рада, яка не створила алею пам’яті загиблим героям за нашу Україну. Це та рада, яка не встановила жодного пам’ятного знака на своїй території».

На церемонії відкриття була мати Юрія Власенка, його бойові товариші, які брали участь у тому бою, військовослужбовці, учасники російсько-української війни, представники громадськості з Лиману, Слов’янська та Краматорська, представники обласної адміністрації.