п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Не час мовчати: посол у ФРН пояснив гучну відмову від урочистостей поряд з послом РФ

Політика

Не час мовчати: посол у ФРН пояснив гучну відмову від урочистостей поряд з послом РФ

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Український посол у ФРН Андрій Мельник, який публічно відмовився від участі в церемонії покладання вінків спільно з послом Росії, розповів, що зараз вже не можна обмінюватися вербальними нотами і вважати, що справа зроблена.

Відповідне пояснення він надав в інтерв’ю Радіо Свобода.

По-перше, журналістка Інна Кузнецова запитала Мельника, чи правда те, що він був «водієм таксі для волонтерів Майдану», при цьому займав посаду в МВС з 1997 року.

«Революція Гідності зачепила кожного з нас. Хтось це афішував, а хтось це робив для власної совісті. Вдень працював у МЗС, а ночами вивозив поранених із Майдану. У той час, звичайно, ми всі працювали, але те, що відбувалося навколо, нікого не залишало байдужим. І тому вдень працював в МЗС, а ночами, коли виходило, намагався хоч якось допомогти, вивозив поранених з Майдану», – розповів він.

За його словами, саме Майдан навчив його не боятися. І сьогодні він є імпульсом йти уперед.

«Дух Майдану, який тоді виник, дозволив мені загубити значною мірою страх і не боятися. Це дуже важливо. І це те, що мене супроводжує кожну хвилину в моїй роботі у Берліні зараз. Це імпульс Майдану. Бо революція не завершилася, вона ж триває, щодня триває, і те, що ми всі разом тоді пережили, продовжує справді жити з нами».

На питання журналістки щодо гучної відмови при тому, що зазвичай «посли виконують директиви МЗС» і, як правило, це відбувається тихо, спокійно, він заявив, що зараз в політичних колах багато людей волає про нормалізацію відносин з Росією. При цьому Берлін, «особливо впродовж останніх 5 років – це, без перебільшення, наш головний політичний партнер, партнер, який має для нас стратегічне значення». Тож потрібно було заявити на весь світ, що війна триває. І люди продовжують гинути.

«Не є секретом, що багато хто в Німеччині, в політичних колах воліє, щоб нормальні відносини з Росією повернулися якомога швидше, щоб тема війни не обтяжувала. На мій погляд, рішення зробити це публічно було правильним. Адже ми ще раз заявили на весь світ про те, що війна, яка триває на сході України, продовжується щодня і щоночі, вона забирає життя наших солдатів, вона калічить людей», – сказав дипломат.

Читайте також: Навіть у страшному сні не представлю: Посол України в Німеччині відмовився від участі в церемонії з послом Росії

Також він повідомив, що у Берліні лікуються від поранень наші військовослужбовці впродовж 5 років, і вже понад 130 солдатів пройшли лікування, а один досі лікується.

«Сьогодні прийшли часи іншої – публічної дипломатії. Набагато ефективніше – заявити на повний голос те, що болить. Українці страждають, і ми вимагаємо, щоб цей біль українців так само був почутий і у Берліні. А з іншого боку, цей жест, який дехто вважає «недипломатичним», так само і серед моїх колег (це не секрет), він, на мою думку, вказує, що сьогодні прийшли часи іншої – публічної дипломатії», – пояснив він.

Андрій Мельник додав, що не можна зараз обмінюватися вербальними нотами та вважати зробленою справу. Навпаки, зараз потрібно виходити до людей і заявляти свою позицію абсолютно чітко і не двозначно.

«Я не шкодую, що ця відмова відбулася саме у такий спосіб. Оскільки, звичайно, сидіти тихенько і підтримувати якусь позицію – це одна ситуація, а набагато більш ефективно – заявити на повний голос про те, що нам болить. І мій досвід роботи у Німеччині підтверджує, що лише в такий спосіб можна розворушити людей, можна достукатися не лише до розуму, але і до німецького серця», – підсумував він.