вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Не будемо обманювати ні себе, ні інших», – процедуру імпічменту застосувати складно («Слуга народу»)

Новини , Політика

«Не будемо обманювати ні себе, ні інших», – процедуру імпічменту застосувати складно («Слуга народу»)

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Народний депутат Данило Гетманцев, який входить до складу партії «Слуга народу», повідомив, що попри прийнятий закон про імпічмент президенту, ця процедура все ще залишається складною.

«Процедуру складно застосувати», але можливо. Ми прийняли цей закон, котрий робить це можливим і реальним. Так, складно. Ми розумні люди і розуміємо, що зібрати три чверті депутатів складно. Ми не будемо обманювати ні себе, ні інших, – зібрати складно. Але, щоб підійти до цього голосування, є багато кроків, які необхідно врегулювати», – заявив Гетманцев.

До цього сам президент Зеленський заявляв, що першим проектом закону, який буде вноситися партією «Слуга народу», буде «відкритий та нормальний» закон про імпічмент.

«Відкритий та нормальний [закон], щоб якщо непорядна людина стане президентом, його могли зняти», – сказав тоді Зеленський.

Нагадаємо, що сьогодні, 10 вересня 2019 року, Верховна рада підтримала закон № 1012, який регулює процедуру імпічменту.

Згідно з цим законом, процедура усунення президента з його посту ініціюється депутатами, після чого створюється тимчасова слідча група, яка буде розслідувати наявність державної зради або іншого злочину, який здійснив президент.

У випадку прийняття Верховною Радою рішення щодо звинувачення президента у зраді парламент має звернутися до Конституційного та Верховного Суду.

«Рішення про зміщення Президента України з посту у порядку імпічменту приймається тільки у випадку, якщо висновки Конституційного Суду України і Верховного Суду продемонструють дотримання вимог Конституції та законів України», – наголошує законопроект.

Якщо за імпічмент буде віддано більше ніж 338 голосів, то рішення вважатиметься прийнятим.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі