неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Не беріть на себе забагато повноважень», – радить Зеленському колишній Президент Польщі

За кордоном , Новини , Політика

«Не беріть на себе забагато повноважень», – радить Зеленському колишній Президент Польщі

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Олександр Кваснєвський, який раніше займав пост президента Польщі, звернувся до українського президента Володимира Зеленського з порадою не брати на себе забагато повноважень.

«У такій великій країні як Україна, якщо президент думає, що може контролювати все, то помиляється і буде робити багато помилок, адже це абсолютно неможливо. Якби я міг щось порадити президентові Зеленському, то найголовніше – треба допомогти всім демократичним інститутам бути самостійними і професійними. Це стосується і Виборчої комісії, судів і правоохоронної системи. Якщо хочеш контролювати все, значить не контролюєш нічого. Це пряма дорога до більших помилок», – наголосив Кваснєвський на саміті Ялтинської Європейської Стратегії у Києві.

В інтерв’ю Українській службі ВВС Кваснєвський висловився і з приводу переслідування Зеленським п’ятого Президента України:

«Якщо він буде робити, що хоче, тому що це реванш, або тому що це сподобається його виборцям, це буде погано не тільки для Порошенка, це буде погано насамперед для Зеленського, тому що постраждає його імідж молодої людини, яка дивиться в майбутнє, який хоче творити сучасну демократичну країну».

Він підкреслив, що на увазі буде саме політичний реванш:

«А як ще це назвати? Другий момент – якщо буде такий політичний спектакль, то, звичайно, світ не мовчатиме … Порошенко був партнером, шановним партнером багатьох лідерів в Європі, вони не будуть сидіти і просто дивитися».

При цьому він зазначив, що «якщо буде суд і будуть докази – це інша справа, але якщо це робиться з політичною мотивацією, то, звичайно, всі ці люди будуть голосно про це говорити».

Нагадаємо. Саме Кваснєвський ще за часів Януковича у 2013 році докладав максимум зусиль для зближення України з ЄС і вважав, що це «важлива історична подія у розвитку відносин між Україною та ЄС».