неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НБУ спрогнозував падіння доходів і зарплат українців під час кризи

Економіка

НБУ спрогнозував падіння доходів і зарплат українців під час кризи

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національний банк України прогнозує падіння реальних доходів та зниження реальних зарплат українців у 2020 році. Він заявляє про часткову компенсацію за рахунок прямих виплат з держбюджету. Про що йдеться?

НБУ опублікував «Інфляційний звіт» за квітень. 

У документі йдеться, що зростання оплати праці сповільниться у ІІ кварталі 2020 року і за рахунок повільнішого зростання середньої заробітної плати, і за рахунок зниження кількості зайнятих.

При цьому очікується, що пом’якшити негативні наслідки кризи має допомогти заплановане розширення програм соціального захисту.

Серед таких заходів наводяться, наприклад, спрощені умови надання статусу безробітного та налагоджену роботу Державної служби зайнятості в дистанційному режимі. Крім того, закон для забезпечення соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу, який передбачає надання допомоги з часткового безробіття для працівників малих та середніх підприємств. Також на період дії карантину і протягом місяця після його закінчення мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено, а претендувати на неї зможуть також особи, які перед втратою роботи працювали неофіційно.

Повідомляється й про посилений соціальний захист пенсіонерів, для яких передбачено підвищення пенсійних виплат пенсіонерам (яким виповнилося 80 років), індексація пенсій з 1 травня та інші окремі підвищення. Це, на думку НБУ, має підтримати високі темпи зростання пенсій у ІІ кварталі.

За оцінками Нацбанку, загальна вартість таких ініціатив складає близько 8% від середніх за квартал наявних доходів населення у 2019 році.

«Отже, соціальна підтримка стане певним компенсатором втрачених доходів у ІІ кварталі», – розповідають експерти НБУ.

На час карантину також запроваджено доплати до заробітної плати медикам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації коронавірусу.

НБУ наголосив також, що вплив кризи буде м’якшим на ті види діяльності, попит на які під час карантину збільшився. Це послуги доставки, телекомунікацій та зв’язку.

«Однак у цілому в ІІ кварталі показники номінальних та реальних наявних доходів населення погіршаться», – йдеться в огляді.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі