понеділок, 16 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НБУ розповів як переводити гроші та не мати проблем з держмоніторингом

Економіка

НБУ розповів як переводити гроші та не мати проблем з держмоніторингом

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні з 28 квітня набирають чинності нові вимоги для здійснення платежів відповідно до закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Через безліч питань стосовно подальших переказів, які перевищують 5 тисяч гривень, Нацбанк вирішив дати пояснення і розповів, як переводити 10 тисяч гривень та не мати проблем.

Відповідну інформацію опублікувала пресслужба НБУ.

НБУ дали роз’ясненні стосовно того, як правильно здійснювати платежі з 28 квітня.

«Це жодним чином не вплине на більшість звичайних операцій з переказу грошей. Проблем із дистанційною сплатою комунальних послуг, оплатою податків, товарів та послуг чи іншими звичайними переказами громадян, зокрема з картки на картку, не має виникати», – зазначили у регуляторі.

Вони навели приклад, коли у громадянина є 10 тисяч гривень і він хоче переказати цю суму родичу чи знайомому, то краще здійснити безготівковий платіж на рахунок знайомого чи родича. Такі платежі здійснюються, як і раніше, без обмежень за сумою, тому що власники банківських рахунків вже ідентифіковані та верифіковані банками, які відкривали їм такі рахунки. Таку сплату просто та зручно можна здійснити віддалено за допомогою дистанційних сервісів банку.

Читайте також: «Закон про фінмоніторинг набуває чинності, а НБУ чекає роз’яснень від регуляторів»

Ті ж гроші готівкою можна переказати: у відділенні банку (потрібен паспорт) або через пристрої з функцією прийому готівки (термінали самообслуговування, банкомати), які технологічно зможуть забезпечити верифікацію платника.

Щодо переказу коштів сумою 5 тис. грн., то безготівкові платежі з картки на картку чи з рахунку на рахунок можна здійснювати без будь-яких обмежень, як раніше. Дробити платежі на частини не потрібно. Власники банківських рахунків, до яких прив’язані платіжні картки, і зараз вже є достатньо ідентифікованими.

НБУ також зазначає, що звичайні операції громадян на невеликі суми не є об’єктом фінансового моніторингу через те, що це низькоризикові операції і перевіряти прискіпливо банк їх не буде.

Також наголошується, що Національний банк ніколи не вимагав, щоб клієнти банків надавали інформацію про джерела походження коштів за звичайними операціями на невеликі суми. Якщо потрібно зробити переказ у відділенні банку готівкою більше 5 тис. грн, то при наявності паспорта не потрібно підтверджувати банку походження своїх коштів. Не треба також для кожного невеликого платежу мати при собі довідку про доходи чи інші документи. Підтвердження походження коштів обов’язкове під час великих операцій – понад 400 тис. грн.