середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НБУ: готівка в касі магазину, ліцензії на перекази без відкриття рахунків

Економіка , ВАЖЛИВО знати

НБУ: готівка в касі магазину, ліцензії на перекази без відкриття рахунків

views203

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національний банк України (НБУ) спростив отримання готівки просто через каси магазинів власникам банківських карток. Нові правила почнуть діяти вже з 1 серпня 2020 року.

Мова йде саме про отримання «живих» грошей у касах торговельних підприємств, а також підприємств сфери громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Національний банк вважає, що така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту і зростанню фінансової інклюзії громадян у цілому. Водночас, це дуже спрощує життя самих володарів банківських карт, яким не доведеться шукати банкомати у разі потреби мати готівкові гроші.

Також НБУ дозволив підприємствам разом з паперовими використовувати електронні розрахункові документи та електронні фіскальні звітні чеки.

А з 1 липня 2020 року будуть розширені можливості бізнесу за переказами гривневої готівки через фінустанови, які отримали ліцензію НБУ на такі операції.

Усі ці рішення передбачені постановою Нацбанку від 7 травня 2020 року (№ 59), яка набирає чинності з 25 травня 2020 року.

Національний банк також запроваджує Електронний реєстр ліцензій на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі – Реєстр):

  •  замість паперової форми ліцензія на переказ коштів стає електронною;
  • унесення відповідного облікового запису до Реєстру стає фактом видачі заявнику ліцензії на переказ коштів. З відомостями з Реєстру завжди можна ознайомитися на сайті Національного банку за посиланням. Заявник, за необхідності, в будь-який час зможе отримати витяг із Реєстру в паперовій формі;
  • у зв’язку з переходом на електронну форму видачі ліцензії скасовуються послуги з переоформлення ліцензії на переказ коштів та видачі її дубліката.

«Паперові» ліцензії, які були отримані раніше, не потребують заміни, залишаються чинними із необмеженим строком дії. Відомості про існуючих учасників ринку автоматично включені до Реєстру і вони завжди можуть безкоштовно отримати витяг із нового електронного Реєстру, якщо виникне потреба.

Знижено й документальне навантаження на учасників ринку платіжних послуг. У низці випадків у разі змін небанківська установа більше не повинна подавати до Національного банку для узгодження оновлену інформаційну довідку щодо умов та порядку надання послуг із переказу коштів.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків затверджені постановою Правління Національного банку України від 08 травня 2020 року № 60, що набирає чинності з 16 травня 2020 року.

Варто також пам’ятати, що вже з 28 квітня в Україні набрали чинності нові вимоги для здійснення платежів. З вказаної дати банки зобов’язані звітувати про платників і одержувачів коштів, тому почнуть моніторити всі фінансові операції з готівкою, а також грошові перекази в Україні та з-за кордону від 5 тис. гривень. Однак це не стосується оплати комунальних послуг.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі