субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо умову, яка дозволить переселенцям та мешканцям ОРДЛО отримувати українську пенсію

Суспільство , Право

Названо умову, яка дозволить переселенцям та мешканцям ОРДЛО отримувати українську пенсію

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Пенсіонери, які проживають на тимчасово непідконтрольній території Донбасу, можуть отримувати українську пенсію.

Про це заявила міністерка соцполітики Марина Лазебная.

Головною проблемою міністерка назвала відсутність даних про пенсіонерів, які залишилися в ОРДЛО і які жодного разу після 2014 року не звернулися до відомства на підконтрольній території.

Лазебная зазначила, що до війни на цій території було 1,2 млн пенсіонерів. З початком війни в ПФУ зверталося близько 1 мільйона чоловік.

«Фактично ми сьогодні не знаємо про долю близько 150 тисяч пенсіонерів. Це болюче питання, адже людина може бути маломобільною, не може прийти. Я не знаю, що з цими людьми, і це правда», – сказала міністр.

За її словами, пенсіонери з окупованої території (як проживають як у вільній частині України, так і в ОРДЛО) отримують виплати лише в тому випадку, якщо вони зареєстровані, як ВПЛ. Зараз таких 660 тис. осіб і всім їм нараховується пенсія. Наразі йдеться про суму у близько 3,5 млрд. грн щомісяця.

Марина Лазебная також озвучила свою позицію, щодо виплат жителям окупованого Донбасу.

«Якщо ця пенсія зароблена в Україні, є стаж, то людина повинна отримувати цю пенсію. Але ця людина повинна «прийти в Україну». І це ми з віце-прем’єром Олексієм Резніковим обговорювали: потрібно людям створити такі можливості, створити комфортні умови (в тому числі на КПВВ). Але людина повинна до нас прийти, оформити документи і тоді ми йому будемо нараховувати. Моя позиція – ми повинні платити тим пенсіонерам з ОРДЛО, хто до нас прийде, до нас звернеться», – резюмувала міністр.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі